Recep İvedik'lerceeeeeee

Recep İvedik 6 sonunda Kasım ayında vizyona giriyor. Recep İvedik 6'nın Kasım ayında vizyona gireceğinin sinyalini verdi


Recep İvedik'lerceeeeeee

Recep İvedik 6 sonunda Kasım ayında vizyona giriyor. Son dönem yaşanan sinemacı, yapımcı krizinin çözülmeye yüz tutan ılıman yaklaşımları ile Şahan Gökbakar sinemanın beklediği bu yılın önemli filmlerinden Recep İvedik 6'nın Kasım ayında  vizyona gireceğini, onu heyecanla bekleyen izleyicileri ile paylaştı.

Aslında Benim aklımdaki yazı Recep İvedik serisinin son filmi Recep İvedik 6'nın ne zaman vizyona gireceğinden çok benim Recep İvedik karakteri ile olan karmaşık ve garip ilişkim üzerineydi. Girişte bir vizyon lafı atınca ben ortalığa konu kendi kendine dağıldı. Hemen toparlıyorum...Sinemaseverlerin yakından tanıdığı Recep İvedik hayatımıza gireli tam 11 yıl oldu. Yani her 2 yıla yeni bir Recep İvedik düşüyor diyebileceğimiz bir zamandan bahsediyoruz. 22 Şubat 2008 tarihinde Şahan Gökbakar'ın canlandırdığı Recep İvedik karakteri ile sinemada buluşmamızı dün gibi hatırlarım. Film daha vizyona girmeden reklamlarını gördüğümde beni ürküten karakter nedense ilk başta hiç ilgimi çekmedi. Bir arkadaşım lütfen gidelim birlikte gidelim diye benim canımı yemeseydi Recep İvedik'le tanışmam daha geç olabilirdi.

Fazla düşünmeden, irdelemeden, sosyal mesaj aramadan, ötelemeden uzun zaman sonra bildiğin aralarda bayağı güldüğüm filmlerden biri olarak halen filmografimde yeri vardır. Karakter aslında kendinden beklenileni fazlası ile yerine getiriyordu. Kaba saba ama iyi niyetli, eğitimsiz ama haksızlığa da tahammülsüz, ifade yeteneği ürkütmeyi seven şiddete ve küfüre dayalı bir adam izleyeceğimi biliyordum ki zaten Şahan Gökbakar'da  bize uzaya mekik yapan bir bilim adamı karakteri ile gelmeyeceğini en başında Tv 8'de yaptığı şov programında belli etmişti. Meraklısına not ilk film sinemalara 4,300,000 bin kişiyi çekti.

Recep İvedik 2 çıktığında ben yine pek nazlıydım. Gitmekle gitmemek arasında sosyo kültürel bir çizgi vardı benim için. Gerçi ben o çizgiyi her şekilde hiç umursamaz geçerdi ama o sırada ruh halim böyleydi. Yine bir arkadaş saolsun gidicez dedi hatta vizyondan kalkmasına pek yakın bir tarihe denk geldi gitmemiz düşünün o kadar nazlıydım. Ben ilki kadar gülmedim bu kez belki yanımdaki insan faktörüdür ama insanların kahkahalar atarak güldüklerini görünce acaba Recep İvedik 3'e kimle giderim tasası başladı bende. Yine meraklısına not Recep İvedik 2 sinemalara 4.333.144 kişi çekti. Recep İvedik 3-4-5 Şahan Gökbakar durmuyordu..Recep İvedik durmadığı, durdurulamadığı için Şahan Gökbakar'da durmuyordu.

Yoksa o da filmler denedi bizim için. KayhanOsman PazarlamaCelal ile Ceren derken aslında belki de Şahan Gökbakar bize onu kabul edeceğimiz başka karakterler sunmaya çalışıyordu. Açıkçası kabul etmek bir kenara, bir çoğumuz şans bile vermedik bu yeni karakterlere, üstelik bunu yaparken de toplumun durumunu, kendi yöntemi ile gözler önüne seren Recep İvedik karakterini yerden yere vurarak yaptık. Ne yardan ne serden geçmemek böyle bir şey olsa gerek diğer bir açıdan yaklaşıldığında. Biz Recep İvedik'e bir yandan kıs kıs gülerken ve aaa bu nasıl film eleştirileri içinde çığlıklar atarken, diğer yandan o karakteri o kadar benimsedik ve özümsedik ki, yaratıcısına da başka bir karakter hakkı tanımadık. Meraklısına not bugüne dek oynayan 5 Recep İvedik filmi sinemalara toplamda 26,500,000'den fazla seyirciye ulaştı.

Kendi adıma Recep İvedik 6'yı bu kez hakikaten nazlanmadan bekleyecek hale geldim. Bayıla bayıla gidip izleyeceğim. Dünyada bir film serisinin 3'ün üzerine çıkıp halen seyirci çekmesi ayakta alkışlanırken ben kendi ülkemde bu kaba saba ama beni de tüm o çarıklı cinliği ile güldüren karakteri bu kez bir kaç kişi ile izlemeye gideceğim. Kısaca sevgili Şahan Gökbakar, biz sana başka karakter hakkı vermeden bu karakterini daha izlemek istiyorsak, sen de buna cevap verip bu seriyi devam ettiriyor ve salonlara milyonları çekiyorsan, gelsin İvediklerceeee Recep İvedik 6 biz izlemeye hazırız.

Recep İvedik 6 filmine biletinizi hemen almak için burayı tıklayınız

 

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
5
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
9
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
2
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
3
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.