-

Çocuklar İçin Yaratıcı Drama

60 dakika
  • Drama

Çocuklar için Yaratıcı Drama Atölyesi

Tarihi: 20.10.2019 günü başlayacak ve 05.01.2020 tarihinde sona erecektir.
Günü: 20.10.2019-05.01.2020 arasındaki her hafta Pazar günleri
Saati: 12:00-13.00
Bilet Ücreti: 
1 Aylık Bilet Ücreti: 318 TL (İlk ay)
3 Aylık Bilet Ücreti: 950 TL (12 haftalık atölyenin tamamı)

 

Oyun çocukların kendilerini ifade etme yöntemidir. Atölyemizde çocukların kendilerini ifade etme ve keşfetme isteklerini oyun aracılığı ile ortaya çıkarıyor ve kendi yaratıcılıklarını beraberce keşfediyoruz.

Her hafta farklı kazanımlarla planlanan ve her atölyede değişik oyun ve kurgularla oluşturulan süreç odaklı bir programla ilerleyen atölyemizde çocuklarımızı 12 haftalık bir deneyim bekliyor.

Çocuklar gördüklerini, bildiklerini, deneyimlerini ve neşesini oyun aracılığıyla yansıtır. Yaratıcı drama atölyesi süresince çocukların bedensel ve zihinsel; problem çözme yeteneklerini, sözel/sözsüz ifade becerilerini, özgüvenini ve yaratıcılığını özel olarak tasarlanmış oyunlarla geliştirmesini ve arttırmasını ve kazanma ve kaybetme korkusu olmadan kendi dünyasını yaratmayı öğrenmesini hedefliyoruz.

4-6 Yaş Drama Atölyesi Üzerine;

Çocuğun küçük yaşlarda başlayan taklit etme davranışını destekleyen etkinliklerden en önemlisi dramatik etkinliklerdir. Bu etkinlikler sayesinde çocuklar çevresindeki kişilerin hareket ve davranışını taklit ederken gerçekliği kavramakta ve kendine güven kazanmaktadır.

4-6 yaş arası çocuklar drama sırasında düşüncelerinin yargılanmadan ve eleştirilmeden kabul edildiğini görürler ve bu çocuklarda bağımsız düşünme ve karar verme becerisinin gelişmesine neden olur.

0-6 yaş arası çocuklar için duygusal gelişim zihinsel gelişimin anahtarıdır. Duygularını yönetmeyi kontrol etme becerisi gelişmemiş çocuklar zihinsel potansiyellerini açığa çıkarmakta güçlük çekiyor. Bu neden ile benlik kontrolü, duygu kontrolü bu yaş arasında çocuklar için büyük önem arz etmekte. Drama ve dramatik etkinlikler, duyguların ne olduğunu, nasıl ifade edildiklerini, sergilendikleri davranışları ve duygusal tepkilerin nasıl farklı olabileceğini çocukların anlamalarına yardımcı olur.

-Taklid Oyun

-Pandomim

-Rol Oynama

-Doğaçlama

-Yaratıcı Dans

-Hikaye Tamamlama

-Dramatizasyon

(4-6 yaş için metinsiz dramatizasyon)

Bu tekniklerden yararlanarak hazırlanan atölye programında çocuklar her hafta bir değer kazanımı üzerinden tasarlanmış oyunlar oynar.

Oyun aralarında Eline Snel’in çocuklar için geliştirdiği meditasyon ve farkındalık yöntemi kullanılarak duygularını ifade eden çocukların rahatlaması ve dinlenmesi sağlanır.  (Bu yöntem kapsamında çocuk 25 dakikalık bir oyun sürecinin ardından 2-3 dakika kendini nasıl dinlendireceğini ve rahatlamayı oyun aracılığı ile deneyimler. Bu çalışma çocukların bir sonraki oyuna geçmeden tekrar dikkatlerini toplamaları için yapılan minik bir konsantrasyon ve gevşeme çalışmasıdır.)

ATÖLYE SÜRESİ VE TARİHLER:

-Atölye programı toplam 12 haftadır.

-Program, 20  Ekim 2019 Pazar günü başlayacak, 5 Ocak 2020 Pazar günü bitecektir.

-Atölye Pazar günleri saat 12.00 13.00 arasındadır.

KAYIT TARİHLERİ

Kayıt alımı için son tarih, 19 Ekim 2019 Cumartesi olacaktır. Atölyeye katılmak isteyen çocukların velileri, 0216 339 9 339 numaralı telefondan veya bilgi@apartmansahne.com e posta adresinden bilgi alabilirler.

KİMLER KATILABİLİR?

- 4-6 yaş arası tüm çocuklar bu atölyeye katılabilir.

-Atölye kontenjanı 8 kişidir.

EĞİTMENİMİZ HAKKINDA:

DAMLA AHKEMOĞLU:2012 yılında başladığı tiyatro eğitimine farklı yöntemler üzerinde çalışarak devam etti.  2012 yılında Temel Oyunculuk ve 2014 yılında Eric Morris Metodu üzerine eğitimler aldıktan sonra Studio Oyuncularında 2 senelik eğitimini tamamladı. Bu süre boyunca bedensel çalışmalar üzerine birçok atölyelere katıldı. 2012 -2014 yılları arasında çocuk oyunlarında yer aldı. 2016-2019 yılları arasında Studio Oyuncularında hem oyunculuk hem de grup liderliği asistanlığı yaptı. Okullarda çocuklar için yaratıcı drama dersi vermeye devam etmektedir.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü