Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Eleştirel Düşünme

    • Eğitim

    ELEŞTİREL DÜŞÜNME

    Yaş Sınırı :18+
    Süre: 2 gün / Online ( 9.30- 12.30 / 13.30-16.30 )

    “Sorgulanmamış bir hayat, yaşanmaya değer değildir. Gerçek bilgi hiçbir şey bilmediğini bilmektir. Zeki olduğumu biliyorum çünkü hiçbir şey bilmediğimi biliyorum.”(Socrates)


    İÇERİK

    21. yy’ın en temel yetkinlik becerisi olarak tarif edilen ELEŞTİREL DÜŞÜNME, “düşünmeyi düşünmek, düşünmeyi öğrenmek”  olarak tarif edilir ve önümüzdeki yılların ısrarla aranan becerisidir.
    2006 yılında University of Illinois ve University of South Florida, iş performanslarını akademik yöntemlerle belirleyerek ve performansı doğru ölçülmüş kişiler üzerinde bir takım çalışmalar başlattı.
    Bugün dünyanın pek çok yerinde detaylandırılarak devam eden bu çalışmalarda görüldü ki, bir kişinin  her hangi bir iş kolunda ve görevde yüksek performans göstermesi için 6 yetkinliğe ihtiyacı var. Bunlar; Problem Çözme, Yaratıcılık, Karar Verme, Yeni Deneyimlere Açıklık, Planlama ve Organizasyon ve Stratejik Düşünme.
    Araştırmayı yürüten bilim insanları ise araştırmanın devamında bu 6 yetkinliğin hammaddesinin eleştirel düşünme becerisi olduğunu buldular.
    Eleştirel düşünmeyi kültür haline getiren organizasyonlar daha iyi kararlar veriyor, problemler daha kolay çözülüyor ve sıklıkla "bunu nasıl göremedik?" dedikleri duyuluyor. Doğal olarak da kurumlar ELEŞTİREL DÜŞÜNME BECERİSİ YÜKSEK çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Ayrıca bu becerinin kişisel kararlarda da hayat kalitesini arttırıcı sonuçlara götürdüğü aşikar.
    "Eleştirel Düşünme" ile ilgili yeni beceriler kazanabilir, kurumunuzun Eleştirel Düşünme hakkında gelişimine katkıda bulunup, özel hayatınızda aldığınız kararların yeterliliğini arttırabilir ve 21.yy'ın aranılanlarından olabilirsiniz.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü