-

Mandala Atoyesi - Yutt Atoyesi

  • Eğitim

Yutt Sanat 
Mandala Atölyesi
23-03-2019 Cumartesi Saat 12:00 – 13:30 (7- 15 yaş çocuk etkinliği: 50, 00 tl)
Aile etkinliği için,
 
30-03-2019  Cumartesi saat 17:30 – 19:00 (yetişkin etkinliği: 50,00 tl)
06-04-2019 Cumartesi Saat 12:00 – 13:30 ( aile etkinliği: 80,00 tl; bir bilet iki kişiliktir)
 
Etkinlik Süresi 90 dk

Yutt Sanat Çocuklarla resim atölyesi İllüstrasyon, karakter tasarımı, reprödüksiyon, seramik çalışmalarına Mandala boyamayı da ekleyerek geleceğin yetişkinleriyle buluşmaya devam ediyor. Mandala kelimesi Sanskritçede ‘’Kutsal Çember’’ anlamında kullanılmaktadır. Bir nevi meditatif bir çalışma olarak da değerlendirilebilecek ‘Mandala’ zihinsel ve fiziksel katkılarıyla çocuk- yetişkin ayrımı yapmaksızın her bireyin mutlaka denemesi gereken bir etkinlik… Bu nedenle Çocuk grubu, yetişkin grubu ve aile grubu olmak üzere üç farklı programla Mandala çalışmaları başlamıştır.   
Gerekli tüm malzemeler Yutt Sanat tarafından temin edilir, 

Konsantrasyon, odaklanma, dikkat, yaratıcılık, düşünce esnekliği, v.s… İnsanın zihinsel serüveninde ihtiyaç duyduğu birçok yetinin en önemli membalarından biri olan sanatsal faaliyetlerin bireye kazandırdıkları saymakla bitirilecek gibi değil. Söz konusu çocuklar olduğunda ise hayal gücünü zorlayan kazanımlardan bahsetmek hiç de abartılı olmasa gerek… Şimdilik ‘Resim Sanat’ın bilinçli ya da dolaylı olarak bireye katkısından bahsedelim. Öncelikle bir çeşit boya organizasyonu olarak tanımlayabileceğimiz ‘Resim Sanatı’ her bir renk ve birbirleri arasındaki etkileşimle düşlerin görünür olduğu, somutlaştığı bir ifade aracıdır, diyebiliriz. Tanımı genişletmek elbette mümkün, fakat en özet haliyle yaşamın çok renkli ve etkileşimler bütünü olduğunu anımsadığımızda ayrıntılar kendiliğinden oluşacaktır.

4 – 10 yaş aralığı çocuklar ve ebeveyn ortak katılımı
Yalnızca çocuklar için,
Yaş Grubu 7-15 yaş aralığı

Çalışmaların içeriği ve yapılacak çalışma hakkında Yutt Sanat sosyal medya hesaplarından ve http://www.yuttsanat.com/  adresinden bilgi alabilir; soru ve talepleriniz için 0507 2527536 telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aile etkinlik ücreti: 80,00 tl (bir bilet iki kişiliktir)

Yetişkin etkinlik ücreti: 50,00 tl

Çocuk etkinlik ücreti: 50,00 tl

Mekan ve kişi sayısı:

Etkinlik alanında yerler numarasızdır.

Her etkinlik için katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü