-

MEOG / Muhteşem Ebeveyn Olmak Gösterisi

120 dakika
  • Söyleşi

MEOG / Muhteşem Ebeveyn Olmak Gösterisi

 

Uzman Psikolog : Kaan Yavuz
Muhteşem Ebeveyn Olmak Gösterisi - MEOG


Uzman Psikolog Kaan Yavuz, “Muhteşem Ebeveyn Olmak” isimli tek kişilik psikogösterisi ile Podyum Sanat Mahal’de!…

Yıllarca dinledi, şimdi anlatma sırası Kaan Yavuz’da.

Birçok anne, baba veya bakım veren ile çalışma, tanışma fırsatı bulan Kaan Yavuz, yapmış olduğu psikolojik danışmanlık görüşmeleri, seminer organizasyonları, canlı yayınlar ve eğitim kurumlarındaki çalışmaları sonucunda ebeveynlerin ortak beklenti, çatışma ve kaygılarını gözlemledi, derledi ve sizler için bir gösteri hazırladı.

Gösteride önemli gördüğü noktaları tiyatral bir dille anlatan psikoloğumuz, zaman zamanda sizlerin sorularına cevap vermeye çalışıyor. “Hep bir psikoloğa şunu sormak istemişimdir!” dediğiniz sorularınızı da alın gelin, “Muhteşem Ebeveyn Olmak” nasılmış öğrenelim…

"Çocuğum neden ders çalışmıyor?" "Çocuğumun elinden tablet, telefon düşmüyor. Ne yapacağız?" "Çocuğum internet/oyun bağımlısı mı?" "Çocuğumda dikkat eksikliği var. Nasıl bir yol izlemeliyiz?"  "Çocuğumun kitap okuma alışkanlığı neden yok?"  "Çocuğum nasıl başarılı olur?" "Çocuğumun başarılı olması için denemediğim yol kalmadı. Okulda çok sorun yaşıyoruz. Yardım istiyoruz." "Çocuğum korkuları, travmaları var. Büyük sorun var. Ne yapacağız?"  "Çocuğum çok içine kapanık. Hiç arkadaşı yok. Çok endişeleniyoruz." "Çocuğum sosyal ortamlarda ve evde saldırgan davranışlar sergiliyor. Nasıl yöneteceğiz?" "Çocuğum bir türlü mutlu olamıyor. Sorun ne?"  "Çocuğum neden yemek yemiyor?" "Çocuğum neden sorumluluklarını yerine getirmiyor? Örneğin dişlerini fırçalamayı hep biz hatırlatıyoruz. Söylemezsek yapmaz. Nasıl öğreteceğiz?"
   
Gelin bu soruların cevaplarını birlikte bulalım ve Muhteşem ebeveyn olmak ne derece mümkün, muhteşem olmaktan bizi uzaklaştıran yaklaşımlar neler olabilir hepsine yaşanmış örnekler üzerinden değinelim.

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü