Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

-

TİYATRO ve METİN - Çevirimiçi Atölyeler Zehra İpşiroğlu ile ""METİNDEN SAHNEYE TOPLUMSAL CİNSİYET"

  • Eğitim

TİYATRO ve METİN - Çevirimiçi  Atölyeler Zehra İpşiroğlu ile ""METİNDEN SAHNEYE TOPLUMSAL CİNSİYET"

Etkinlik Kuralları:
- Bu etkinlik Zoom altyapısı kullanılarak online - canlı düzenlenecektir.
- Etkinliğe katılabilmek için Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirmiş olmalısınız.
- Etkinliğe katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı ve kullanım kılavuzu ilk oturumdan 2 saat önce, ödeme yaparken belirtmiş olduğunuz e-posta adresine Biletinial tarafından gönderilecektir. Bu nedenle e-posta hesabınızın güncel olması önemlidir.
- Doğru e-posta hesabının verilmemesi nedeniyle oturum linki ve şifresinin tarafınıza iletilememesi ve buna bağlı olarak etkinliğe katılamamanız halinde Biletinial'ın veya Ankara Tiyatro Kooperatifi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

- Etkinlik saatinden 30 dakika önce oturum açılacaktır.

Metinden Sahneye Toplumsal Cinsiyet
Toplumsal cinsiyet bağlamında dramaturjiden, sahne çözümlemesine tiyatro oyunlarını değerlendireceğimiz söyleşimizde hem yüzyıllar öncesinden günümüze gelen metinleri hem de çağdaş oyunları konuşup üzerinde tartışacağımız, yeni yollar ayıracağımız bir yolculuğa çıkacağız.

ZEHRA İPŞİROĞLU
Yazar,  tiyatro eleştirmeni, akademisyen.
Köln ve İstanbul’da  serbest yazar olarak yaşayan Zehra Ipşiroğlu, 1975-1991 yıllarında İstanbul Üniversitesi Almanca Bölümü’nde, doksanlı yıllarda aynı Fakülte’de kendi kurduğu “Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturgi” Bölümünde, 1998-2009  yıllarında Almanya’da Duisburg/Essen Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde profesör olarak  çalışmalarını sürdürmüştür. Yaratıcı eğitim ve öğretim alanında yayınlanan çeşitli imece yayınlarının ve edebiyat, tiyatro, tiyatro oyunu,  yaratıcı eğitim ve öğretim  üzerine çıkan kitaplarının yanı sıra, roman, öykü, anı, röportaj  ve dokuz yaşın üstündeki çocuklar ve yetişkinler için  yazınsal çocuk ve gençlik kitapları, ayrıca yazınsal çevirileri vardır. Kitaplarının bazıları Almanca, Sırpça, Rusça ve Hindu dillerine çevrilmiştir.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü