-

TİYATRO ve METİN - Çevirimiçi Atölyeler Akif Yeşilkaya ile ""Yazar - Yönetmen İlişkisi"

  • Eğitim

TİYATRO ve METİN - Çevirimiçi  Atölyeler Akif Yeşilkaya ile ""Yazar - Yönetmen İlişkisi"

Etkinlik Kuralları:
- Bu etkinlik Zoom altyapısı kullanılarak online - canlı düzenlenecektir.
- Etkinliğe katılabilmek için Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirmiş olmalısınız.
- Etkinliğe katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı ve kullanım kılavuzu ilk oturumdan 2 saat önce, ödeme yaparken belirtmiş olduğunuz e-posta adresine Biletinial tarafından gönderilecektir. Bu nedenle e-posta hesabınızın güncel olması önemlidir.
- Doğru e-posta hesabının verilmemesi nedeniyle oturum linki ve şifresinin tarafınıza iletilememesi ve buna bağlı olarak etkinliğe katılamamanız halinde Biletinial'ın veya Ankara Tiyatro Kooperatifi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
- Etkinlik saatinden 30 dakika önce oturum açılacaktır.

Yazar - Yönetmen İlişkisi

Bir rejisörün metinle olan ilişkisini, o metni aktarma yollarını tecrübe edeceğimiz atölyemizde hem yazarın hem de yönetmenin dünyalarına bakma yollarını arayacağız.

AKİF YEŞİLKAYA

Yönetmen, akademisyen.
Tiyatro alanındaki lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü Rejisörlük Sanat Dalı’nda tamamladı. Öğrenimi sırasında dünyanın önde gelen yönetmenlerinden Robert Sturua, Andro Enukidze ve Prof. George Antadze ile, Rejisörlük Sanat Dalı’nda tamamladığı yüksek lisans eğitiminde ise Doç. Tsotne Nakaşidze ile çalıştı. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde, son dört yılı bölüm başkan vekili olmak üzere sekiz yıl süresince öğretim görevlisi olarak, Prof. Cüneyt Gökçer ile çalışan Akif Yeşilkaya, 2011-2013 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü ve Sanat Yönetmenliği görevini yaptı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yönettiği H. Pinter’ın Git-Gel Dolap oyununun rejisiyle Sanat Kurumu “Övgüye Değer Yönetmen Ödülü”nü aldı. Fransa-Türkiye Ortak Çalışması olan “Yazarlar ve Yönetmenler” projesinde yer aldı. Theodoros Terzopulus’un “Antik Tiyatroda Ses ve Beden Kullanımı”, Ellen Lauren’ın “Suzuki Metodu” ve Peter Brook’un “Peter Brook Yönetmenlerle” çalışmalarına katıldı.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü