-

TİYATRO ve METİN Çevirimiçi Atölyeler Gülşen Karakadıoğlu ile"AntigoneOyunuÜzerineMetinÇözümlemesi"

  • Eğitim

TİYATRO ve METİN - Çevirimiçi  Atölyeler Gülşen Karakadıoğlu ile "Antigone Oyunu Üzerine Metin Çözümlemesi"

Etkinlik Kuralları:
- Bu etkinlik Zoom altyapısı kullanılarak online - canlı düzenlenecektir.
- Etkinliğe katılabilmek için Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirmiş olmalısınız.
- Etkinliğe katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı ve kullanım kılavuzu ilk oturumdan 2 saat önce, ödeme yaparken belirtmiş olduğunuz e-posta adresine Biletinial tarafından gönderilecektir. Bu nedenle e-posta hesabınızın güncel olması önemlidir.
- Doğru e-posta hesabının verilmemesi nedeniyle oturum linki ve şifresinin tarafınıza iletilememesi ve buna bağlı olarak etkinliğe katılamamanız halinde Biletinial'ın veya Ankara Tiyatro Kooperatifi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
- Etkinlik saatinden 30 dakika önce oturum açılacaktır.

Antigone Oyunu Üzerine Metin Çözümlemesi

Bir tiyatro eserini oluşturmanın en önemli aşamalarından biri olan dramaturji çalışmasını 2500 yıl öncesinden bize ulaşan Antigone oyununuyla gerçekleştireceğimiz atölyemizde bu oyun üzerinden edindiğimiz tecrübeyle diğer eserlerin oluşmasına da katkılar sunacağız.

GÜLŞEN KARAKADIOĞLU

Dramaturg, yazar, yönetmen.
1969 ve 1974 yılları arasında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde Tiyatro Bilimi ve Dramaturgi Lisans eğitimi aldı. 1969 - 1976 yılları arası Ankara Deneme Sahnesi’nde dramaturg, yazar, yönetmen ve yönetici olarak görev aldı. 1977’de Devlet Tiyatroları’nda başdramaturg oldu. Bir dönem Almanya’da Berlin Tiyatrom Topluluğu’nda dramaturg ve sanat yönetmeni olarak çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra Kültür Bakanlığı’nda müsteşar yardımcılığı (1990-1996) yaptı. Bütün bu yıllar içinde çeşitli dergi ve gazetelerde yazarlık, televizyonda program yazarlığı ve danışmanlık yaptı ve farklı kurumlarda  tiyatro tarihi, yazarlık ve dramaturgi dersleri verdi. Türkiye Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nde bir dönem başkanlık ve Ankara Temsilciliği görevini yürüttü. Yazdığı oyunlar, Toplu Oyunları 1-2 ve 3 adı altında Mitos Boyut Yayınları tarafından basıldı. Eleştiri yazılarının yer aldığı seçki kitap Eleştirmen Gözüyle, Arkadaş Yayınevi ve kedi-insan dostluğunu anlattığı Onlarsız Olmaz, Öteki Yayınevi tarafından yayınlandı.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü