Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    TİYATRO ve METİN - Çevirimiçi Atölyeler Özen Yula ile ""Dramatik Yazarlık Üzerine"

    • Eğitim

    TİYATRO ve METİN - Çevirimiçi  Atölyeler Özen Yula ile ""Dramatik Yazarlık Üzerine"

    Etkinlik Kuralları:
    - Bu etkinlik Zoom altyapısı kullanılarak online - canlı düzenlenecektir.
    - Etkinliğe katılabilmek için Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirmiş olmalısınız.
    - Etkinliğe katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı ve kullanım kılavuzu ilk oturumdan 2 saat önce, ödeme yaparken belirtmiş olduğunuz e-posta adresine Biletinial tarafından gönderilecektir. Bu nedenle e-posta hesabınızın güncel olması önemlidir.
    - Doğru e-posta hesabının verilmemesi nedeniyle oturum linki ve şifresinin tarafınıza iletilememesi ve buna bağlı olarak etkinliğe katılamamanız halinde Biletinial'ın veya Ankara Tiyatro Kooperatifi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
    - Etkinlik saatinden 30 dakika önce oturum açılacaktır.

    Dramatik Yazarlık Üzerine

    Yazmanın bizlerde ve okuyucudaki etkisinden, izleyiciye kadar uzanan süreci konuşacağımız söyleşimizde bir dramatik metinin oluşturulma süreçlerini konuşacağız.
     
    ÖZEN YULA

    Yazar, yönetmen.
    Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Yaşamına kısa bir süre New York'ta devam eden sanatçı Türkiye'de dergi editörlüğü ve reklam yazarlığı da yaptı. Edebiyat ve tiyatro alanında eğitim veren yazar, televizyon alanında senarist olarak çalıştı. 2010 yılında ABD’de Cleveland’da “Creative Fusion” programına seçilen ilk uluslararası sanatçı olarak Cleveland State Üniversitesi’nde ders verip, orada ve Cleveland Public Theatre’da yazdığı oyunları sahneledi. Eserleri pek çok dile çevrilmiş ve uluslararası festivallerde sahnelenmiştir.  Haldun Taner Öykü Ödülü, Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü, Afife Ödülleri, Cevat Fehmi Başkut En Başarılı Yazar Ödülü, İsmet Küntay En İyi Oyun Yazarı ve En İyi Yönetmen Ödülü, Sevda Şener Tiyatro Yazarlığı Ödülü gibi ödüllere layık görülmüştür.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü