-

Yetişkin Bale(1 Şubat-29 Şubat tarihleri arası)

75 dakika
  • Atölye

Yetişkin Bale


Bilet Fiyatı : 400 TL (Aylık bilet fiyatıdır)

Etkinlik süresi 75 dakikadır.


Yetişkinlerde Bale çalışması;

Yetişkinlerde Bale çalışması;

Bar ve orta saha egzersizleri her yaşta yapılabilir. Elbette ilerleyen yaşlarda yapılan bu egzersizler kişiyi “balerin/balet” olmaya eğitemez. Ancak, günlük hayatın stress ve yorgunluğundan kaynaklı kas ağrılarına karşı iyi geldiği artık bilinen bir gerçektir. 

Bale egzersizleri estetik algının gelişmesine yardımcı olur, egzersizin müzikle birlikte ve yoğun konsantrasyon içinde yapılıyor olması kişiye mental bir rahatlama da sunar. 

İlerleyen yaşlarda Bale egzersizi yapmak hayatın içinde –başka sporları yapıyor olsalar bile- yeterince kullanmadıkları kasları kullanmalarını sağlar. Vücut dengesini ve doğru vücut duruşunu öğrenmeye destek olur. 

Fiziksel ve zihinsel odaklanma bedenin potansiyel enerjisini en iyi şekilde kullanmaya olanak sağlar.  Günümüzde gençlerde en çok karşımıza çıkan konsantrasyon problemine iyi gelir. 

Çalışma, beden/zihin koordinasyonu ile yapıldığından, hem hafıza ve konsantrasyonu hem beden farkındalığını besler ve geliştirir. Grup ile birlikte, belli bir müzik eşliğinde yapılan çalışma ekip olma bilincini destekler ve empatiyi geliştirir.

Bale Egzersilerinin diğer faydaları;
*İskelet yapısını güçlendirir
*Duruş bozukluğunu düzeltir, bundan kaynaklı sırt ağrılarına iyi gelir.
*Kaslar uzatılarak çalıştırdığı için güzel bir kas görünümü sağlar
*Kilo almayı engelleyen egzersizler, vücudun şeklini düzenler. 

Eğitmen Jülide KAR: 
1971 Ankara doğumlu.  1993 yılında Uludağ. Ünv. Eğitim Fak. Beden Eğt. Öğretmeni olarak lisans diplomasını aldı. Üniversite yıllarından başlayarak 10 yıl Ritmik Cimnastik antrenörlüğü ve Modern Dans çalışmalarını birlikte yürüttü. 2000 yılından beri oyuncu menajerliği yapıyor. Şogen Filmin kurucusu ve Sanatmahalin kurucu ortaklarındandır.

Not:
*Bilet fiyatı 4 seans için geçerlidir. Etkinlik başlangıç tarihinden itibaren her Cumartesidir.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü