Change your city to find closest events

Select Country

Change your city and continue to fun

Discover thousands of events and venues...
Popular Searches
Biletinial Suggests
   Biletinial Suggests
    Discover Your City #Special Events For City
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    • Deutsch
    • Français
    • Dansk

    Didem Ellialtı


     

    Didem Elliatı Kimdir?

    9 Eylül 1982 İstanbul doğumlu Türk oyuncu ve tasarımcıdır. Didem Ellialtı, Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi ve New York Actor Studio Lee Strasberg Theatre and Film Institute mezunudur. Üniversite eğitimi süresince Radikal Sanat ve CNNTurk'te staj yaparak medya dünyasına adım atan sevilen sanatçı, ardından 6 yıl boyunca Fashiontv ve Fashiontv Magazine by Harvey Nichols'da Yayın Editörü olarak görev yapmıştır.

     

    Kariyeri

    Fashiontv'de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği "F People" adlı TV programında New York, Milano, Paris ve İstanbul'da dünya starlarıyla röportajlar gerçekleştiren sanatçı, sinema kariyerine "Melekler ve Kumarbazlar" ve "Signora Enrica ile İtalyan Olmak" gibi filmlerle adım atmıştır. Oyunculuk eğitimini Al Pacino, Marilyn Monroe ve Angelina Jolie gibi isimlerin de eğitim aldığı New York Actor Studio Lee Strasberg Theatre and Film Institute'te başarıyla tamamladı. Ayrıca Stella Adler Acting Studio'da ileri seviye oyunculuk eğitimi alarak kendini geliştirdi.

    New York Marilyn Monroe Theater'da başrol oynadığı "The Owl and the Pussycat" ve "Summer and Smoke" adlı tiyatro oyunlarıyla sahne deneyimini geliştiren sanatçı, New York'ta birçok özgün senaryo ve Broadway oyunlarının kısa film adaptasyonlarında rol almaya devam etmiştir.  Şu anda İstanbul ve New York arasında yaşayan Ellialtı, New York'tayken Susan Batson Acting Studio ile çalışmaya devam ediyor.

    Televizyon kariyerinde de  "İntikam", "Canımın İçi" ve "O Hayat Benim" gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yer alarak başlamıştır. Akla Kara Tiyatrosu'nda "Dracula" adlı tiyatro oyununda Lucy karakterine can vermiştir. Son olarak "Kumbara", "Bir Güzel Hikaye" ve "Kara" adlı sinema filmlerinde rol alan oyuncu, Londra, Berlin ve İstanbul'da ajansları olan Actors Garden ajansına bağlı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

    Didem Ellialtı, Nişantaşı'nda bulunan Di Fashionbranding adlı fashion PR showroomunda celebrity styling ve fashion consulting hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, Diproject adlı kendi tasarım markasıyla deri ve triko koleksiyonlarıyla moda dünyasında da özgün bir şekilde karşımıza çıkar.

     

    Günümüzde

    Didem Ellialtı, sanat ve moda alanındaki çok yönlü kariyeri, vizyona giren yeni filmi ve uluslararası tecrübeleriyle adından söz ettirmeye devam edecek görünüyor.