Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Antik Tiyatro / Kyriaki Spanu

    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Antik Tiyatro / Kyriaki Spanu ( Başkent Kültür Yolu Festivali )

    Kyriaki D. Spanou Yönetmen – Teselya Tiyatrosu Sanat Yönetmeni

    ANTİK YUNAN TİYATROSU ÜZERİNE SÖYLEYİŞ

    Ne biliyoruz Ve bugün gerçekleştirdiğimiz şeyler nelerdir.

    İlk Kısmında Antik Yunan Tiyatrosu hakkında bildiklerimizi incelenmekte olacak.

    Amfi tiyatro ve mimarisi , dramanın kökenleri ,koro ve aktörler (müzik ve dans) , maske ve karakterin Yaratılışı , oyunların oynandığı büyük dini bayramlar  ve oyun yazarları üzerine durulacaktır.

    Diğer konu ise  açık hava tiyatrolarında çağdaş performanslar ve koronun işlenmesi. Yanı sıra modern yorumları ele alınacaktır.

    İkinci bölümde Yunan Draması üzerine uygulamalı bir atölye çalışması yapılacaktır.

    Buna da katılmaya istekli bir grup insanla gerçekleşecektir.

    Grup çalışması ve koro oluşturmanın çeşitli yolları da incelenecektir.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü