Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

  • Gezi

Tarihler:
1. Tarih:    20 - 25   Nisan      2018  
2. Tarih:      4 – 9    Mayıs      2018 
3. Tarih:   22 – 27   Haziran   2018
4. Tarih:   20 – 25   Temmuz  2018
5. Tarih:   17 – 22   Ağustos   2018
1.GÜN 
Cuma günü akşam saat 21:00 Görükle – 21:45 Kent meydanından hareket ederek yola çıkıyoruz. Not: İzmir yolu üzerinden her duraktan yolcularımızı alabiliriz.
2.GÜN 
SAMSUN (Bandırma Vapuru-Amazonlar Diyarı-Atatürk Onur Anıtı-Gazi Müzesi-İlk Adım Anıtı-Ayvacık köyü)
   Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasın da Amazonlar Kenti Samsun'a varıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş  ,Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz.Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğin de kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müze'si ziyaret edip Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz.
   Samsun'daki gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıp(extra);Terme ilçesi yakınlarındaki M.Ö 1200'lü yıllarda yaşadıkları varsayılan ve Homeros'un İlyada'sında da söz edilen ilk çağların efsanevi kadın savaşçıları Amozonlar Diyarı'nı ziyaret edip Ordu Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikteki Boztepe’ye siz değerli misafirlerimiz otoüs  ile  çıkıp fotoğraf ve kahve molasının ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza dönüp yola çıkıyoruz.konaklama ve Akşam yemeğimizi alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.  ( Yatsa Yalçın otel 5* )
3.GÜN: 
 Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Günün ilk durağı Giresun panoramik olarak gördükten sonra. Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz .
    Trabzon’dailk olarak İstanbul’dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi’ni gezdikten sonra Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATÜRK’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. Ve son kez geldiğin de konakladığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz.
Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü  TUĞANA GÜMÜŞ olarak yöreye özgü takı ve ev ürünlerini siz değerli misafirlerimizle  en güzel görünümü, en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunulmuştur. Osmanlı döneminden buyana süregelen telkâri sanatını TUĞANAGÜMÜŞ farklı tasarımı ile el emeği, göz nuru dökerek en asil metal olan gümüş ile birleştirmektedir. 1979 yılındanberi TUĞANA GÜMÜŞ imajıyla gümüş telkâri el işleme sanatının asil çizgilerini çağlar öncesinin orjinalitesiyle günümüze ulaşmıştır.  Tuğana Gümüş Atölyesi’n debilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından Uzungöl'e geçiyoruz. Yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur paha biçilemez. Çoğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi, Uzungöl’ün varlık nedenidir. Uzungöl, vadi önünün kapanması sonucunda oluşmuş bir set gölü. Yüzyıllar önce meydana gelen büyük ir heyelan,Haldizen Deresi’nin akışını bu bölümde ağırlaştırıp göle dönüştürmüş Uzun Göl'ün bir nevi Annesi Haldizen Deresi. 
konaklama ve Akşam yemeğimizi alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. ( Özkan otel Uzungöl )

, 4.GÜN: 
Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Daha sona Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz  ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of –Çaykara –Taşkıran güzergah’ından Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Rafting ve Zipline yapmak isteyenler için mükemmel bi yer olması dışında vadi kenarında gezmek ayrı bir güzellik. Öğlen yemeğimizi almamızın ardından
Bu keyifli gezi ardından  yola çıkarak Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’ye gidiyor meşhur   bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına İKİ ÇAY FABRİKASI’a doğru hareket ediyoruz. Burada hem de Karadeniz’de çayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan İKİ çay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde İKİ çay fabrikasında çay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Çardak’larda İKİ çayın lezzetinin de çok ayrı bir keyif olduğunu söylemeden geçmeyelim. daha sonra otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  ( Ayder Haşimoğlu Hotel )
5.GÜN:
 Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle Batum a (extra) dileyen  misafirlerimizle tur altertiflerimiz Eski Ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi'ne kurulmuş olan  Zilkale ve Ortan Köyü gezisini yapmak için Çamlıhemşin'den bineceğimiz minübüsler ile Sevdaluk dizi çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyünü görerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz OrtanKöyüne gidiyoruz.Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadi'sinin vahşi doğasında yükselen Zilkale 'ye geçiyoruz. Zilkale,Çamlıhemşin,Rize ilçesinin 12 km güneyinde Fırtına Vadi'sindeki bir geçide hakim, yüksekçe bir tepe üzerinde(dere yatağından 100 m denize, denizden750 m yükseklikte)konumlanmış 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan savunma hendeği durumundaki Zil deresine merdivenle inilen bir kale olup ,kesin yapım tarihi bilinmektedir. Zil Kale'nin Kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalıcaksınız. Zil Kale turumuz siz değerli misafirlerimizile yapılacaktır.(extra)
ardından Bursa’ya dönüş.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
- 3 Gece Konaklama ( 5 Yıldızlı ve yayla otellerinde )
- 3 Akşam Yemeği
- 3 Sabah Kahvaltısı
- Lüks Araçlarla Ulaşım
- Profesyonel Rehberlik
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Tüm Çevre Gezileri
- Araç İçi İkramlar
EXTRA HİZMETLER
- Öğle yemekleri ve Dönüş Akşam Yemeği
- Kişisel Harcamalar
- Batum Yurtdışı Çıkış Harcı
- Müze Ören Yeri Girişleri ve Teleferik Ücretleri
- Ekstra Turlar ( Minibüs Ulaşım Ücretleri )

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü