3 gece 4 Gün Karadeniz Turu

3 gece 4 Gün Karadeniz Turu

  • Gezi

23 Ekim Akşamı

İstanbul incirli 20:00

Kadıköy 21:00

İzmit 22:00

Adapazarı 23:00

Bolu 01:00

 


1.GÜN SAMSUN (Bandırma Vapuru-Amazonlar Diyarı-Gazi Müzesi-İlk Adım Anıtı)

   Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasın da Amazonlar Kenti Samsun'a varıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK' ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş  ,Mustafa Kemal ATATÜRK' ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykel traş  Heinrich  Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK' ün Samsun'a geldiğin de kaldığı otel Mantıka  Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müze'si ziyaret edip Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz.

   Samsun'daki gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıp(extra);Terme ilçesi yakınlarındaki M.Ö 1200'lü yıllarda yaşadıkları varsayılan ve Homeros'un İlyada' sın da da söz edilen ilk çağların efsanevi kadın savaşçıları Amazonlar  Diyarı' nı ziyaret edip Ordu Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikteki Boztepe’ye siz değerli misafirlerimiz  ile  çıkıp fotoğraf ve kahve molasının ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza dönüp yola çıkıyoruz.konaklama ve Akşam yemeğimizi alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN:  Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Günün ilk Tirebolu 42 ÇAY FABRİKASI’ a doğru hareket ediyoruz. Burada hem de Karadeniz’de çayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan 42 çay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde 42 çay fabrikasında çay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Çardak’lar da 42 no’ lu çayın lezzetinin de çok ayrı bir keyif olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ardından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz .

    Trabzon’ da ilk olarak İstanbul’dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi’ni gezdikten sonra Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATÜRK ’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. Ve son kez geldiğin de konakladığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimizin sonunda   Uzungöl’ e doğru yola çıkıyoruz. Çoğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi, Uzungö l’ün varlık nedenidir. Uzungöl , vadi önünün kapanması sonucunda oluşmuş bir set gölü. Yüzyıllar önce meydana gelen büyük ir heyelan, Haldizen Deresi’nin akışını bu bölümde ağırlaştırıp göle dönüştürmüş Uzun Göl'ün bir nevi Annesi Haldizen Deresi.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

3.GÜN: Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra ardından Of –Çaykara –Taşkıran güzergah’ ından Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Rafting ve Zipline yapmak isteyenler için mükemmel bi yer olması dışında vadi kenarında gezmek ayrı bir güzellik. Öğlen yemeğimizi (extra) almamızın ardından dileyenler icin (extra) tur altarnetiflerimiz Eski Ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi'ne kurulmuş olan  Zilkale ve Ortan Köyü gezisini yapmak için Çamlıhemşin'den bineceğimiz minübüsler ile Sevdaluk dizi çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyünü görerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz OrtanKöyüne gidiyoruz. Sonrasinda AYDER  Yaylasına dogru yola cıkıyoruz. Yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur paha biçilemez. daha sonra otelimize doğru hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle Batum a (extra) dileyen  misafirlerimizle hopa da serbest zaman veriyoruz. 4. Gün akşamında dönüş yoluna geçiyoruz

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü