Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Tiyatro Yönetmenliği ve Fiziksel Tiyatro / Julia Pannu

    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Tiyatro Yönetmenliği ve Fiziksel Tiyatro / Julia Pannu ( Başkent Kültür Yolu Festivali )

    KÜÇÜK TİYATROLAR İÇİN TİYATRO YÖNLENDİRME VE SAHNELEME.

    Bu seminer, oyuncuların dramaturjisini küçük sahnelerde güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Denge, eylemler, enerji, gerilim, duraklamalar, sessizlik ve "senestezi" gibi kaynaklar aracılığıyla kişinin kendi bedensel mantığını sürdürmesine bir giriştir. Seyirci ile yakınlığın daha anlayışlı ve daha derin bir ifadeye izin verdiği, duyuları ve duyguları iletebilen, durgunlukta bile - “yaşayan ve mevcut bir beden” yaratmak için küçük performans alanlarındaki sahneleri analiz edeceğiz.

     BALE VE FİZİKSEL TİYATROYA DOĞRU BÜYÜK TİYATROLARDA SAHNE TİYATRO YÖNÜ

    Bu seminer, geniş performans alanlarında sahnelenirken morfolojik olanaklara ve semiyotik kaynaklara bir giriş niteliğindedir. Hem oyunun dramaturjisini hem de oyuncunun fiziksel çalışmasını destekleyen görsel bir dil elde etmek için çalışacağımız değişkenlerden bazıları denge, dönüm noktaları, merkez, kompozisyon, dinamik gerilimler ve Gestalt ilkelerinin uygulanmasıdır. İzleyici ile icracı arasındaki mesafenin, icracının iç ifadesinin net bir şekilde algılanmasına izin vermediği mekanlarda, jest kaynaklarını destekleyecek görsel bir ifade yaratmak amaçlanmaktadır.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü