Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - 17.YY. El Yazması Haza Mecmua-i Saz-ü Söz'den Eserler

    • Konser.

    Başkent Kültür Yolu Festivali - 17.YY. El Yazması Haza Mecmua-i Saz-ü Söz'den Eserler

    17.yy Türk Müziği yazılı kaynakları arasında çok önemli bir yere sahip olan Mecmuâ-i Sâz ü Söz, Polonya asıllı Ali Ufkî Bey (Albert Bobowski) tarafından 1650’li yıllarda kaleme alınmıştır. Tek nüsha olan bu yazma eser, günümüzde İngiltere British Library’de bulunmaktadır. Osmanlı Sarayı’nda Enderûn- u Hümâyun’da icra edilen Türk Müziği’nin çeşitli formlarını içeren saz ve söz müziğimize ait eserlerin ilk defa Batı notası ile notaya alındığı bu kitabın kadim ezgileri Başkent Kültür Yolu Festivali’nde seyirciyle buluşuyor.

    •  Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü