-

30 Ocak Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

  • Senfoni

 Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

Program:

Peter İlyiç ÇAYKOVSKİ “Keman Konçertosu Op.35”

Joseph HAYDN “Senfoni No.45 Veda”

KENTİN ÖDÜLLÜ ORKESTRASI BBDSO, BU HAFTA YAŞINA GÖRE BAŞARIDAN BAŞARIYA İMZA ATMIŞ VE BİRÇOK YARIŞMADA ÖDÜL ALMIŞ KEMAN SANATÇIMIZ ELİF ECE CANSEVER’İ AĞIRLIYOR.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 30 Ocak 2020 Perşembe akşamı saat 20.00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği konserde, Çaykovski ve Haydn’ın eserlerinden oluşan bir programla seyirci karşısına çıkıyor!

Uludağ Universitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi ve BBDSO şefi Dağhan Doğu’nun yöneteceği konserin ilk yarısında, Çaykovski’nin etkileyici bir romantizmin yanısıra olağanüstü bir virtüozluk gerektiren ve keman edebiyatının en güç eserlerinden biri olarak kabul edilen keman konçertosunu, genç yeteneklerimizden, Keman sanatçısı Elif Ece Cansever seslendirecek. Eser, bestecinin başyapıtlarından biri olarak kabul edilmektedir.  

Konserin ikinci yarısında ise BBDSO, Joseph Haydn’ın “Veda” başlıklı 45.Senfonisini seslendirecek. Bestecinin erken çağ senfonilerinin en tanınmışı, 1772 yılında bestelediği 45.Senfonidir. Eserin en ilgi çekici yanı, beşinci ve son bölümde 107 ölçüden oluşan uzun ve ağır bir ezgide, sırasıyla nefesli ve yaylı çalgıların yavaş yavaş sahneyi terketmesidir.

 Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği, ve Uludağ Premium katkılarıyla, 30 Ocak 2020 Perşembe akşamı saat 20.00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

 

 

Şef: Dağhan Doğu

Solist: Elif Ece Cansever “Keman”

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü