-

Ago Antalya'da!

120 dakika
  • Klasik
  • Senfoni

Agora Gençlik Senfoni Orkestrası (AGO)Antalya'da!


AGO mevcut sanat ortamında genç sanatçıların karşılaştığı sorunlara kolektif bir bilinçle hareket ederek, orkestra akademisi niteliğinde çalışmalarını sürdüren ve konserler veren -çözüm odaklı- bağımsız bir topluluk olarak tanımlanıyor. Orkestra içinde bulunduğu 3. Sanat Sezonu kapsamında Antalya turnesiyle dinleyici karşısına çıkacak. Konser'de orkestrayı AGO'nun müzik direktörü Murat Ömür Tuncer yönetirken, Buğra Yüksel de (piyano) solist olarak ağırlanacak. Şef ve solistin Antalya'yan yetişen iki genç müzisyen olmasıysa, ayrıca dikkatleri çekiyor.


Fazıl Say'ın yönlendirmesiyle piyano eğitimine başlayan Buğra Yüksel, yurtiçi eğitiminden sonra Bürüksel Kraliyet Konservatuvarı'nda dünyaca ünlü piyano pedagogu Aleksandar Madzar’ın sınıfından onur derecesiyle mezun oldu. Kariyerinde Uluslararası düzeyde pek çok ödüle layık görülen Yüksel, konserde Mozart'ın 12 numaralı piyano konçertosunu seslendirecek.

2016 yılında; gerek besteleriyle gerekse de sanatsal yönde ortaya koyduğu aktivistliği sebebiyle Dünyanın en önemli sivil toplum örgütlerinden Jonior Chamber International tarafından yılın kültür sanat alanındaki en başarılı genci seçilen Murat Ömür Tuncer, konserin devamında Mozart'ın konusu Osmanlı sarayında geçen Saraydan Kız Kaçırma Operası'nın üvertürünü yönetecek. Programda yer alan bir diğer eserse Haydn'ın, zekası ve güzelliğiyle hayranlık beslediği Hürrem Sultan'a adadığı 63 numaralı senfonisi.

Konser 18 Şubat Salı günü, Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü