Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Arap Müziğinin Gelişim Serüveni Kur’an Tecvidi Sanatından Muazzam Musiki Üretimine Kadar Arap Müziği

    Arap Müziğinin Gelişim Serüveni Kur’an Tecvidi Sanatından Muazzam Musiki Üretimine Kadar Arap Müziği

    • Söyleşi

    Arap Müziğinin Gelişim Serüveni Kur’an Tecvidi Sanatından Muazzam Musiki Üretimine Kadar Arap Müziği

    Etkinlik dili İngilizce'dir.

    Arap müziği “monofonik” müzik tabiatıyla bilinmektedir. Arap müziğinin mirasının çoğu şarkıya eşlik eden bir ud veya kanun müziği şeklindedir, çoğu zaman şarkı söyleyen aynı anda aleti çalan kişi oluyor. Diğer taraftan şarkıcıya 4 ila 5 profesyonel müzisyen eşlik ettiği bir gelenek de vardı: “oryantal takht” veya “şarkî takht”. Bu konferans özellikle Mısır’da geçen yüzyılda modern Arap müziğinin formülünün Kur’an-ı Kerim kerim tecvid sanatından muazzam musiki çalışmalarına kadar gelişmesinde önemli aşamalara perde açacaktır. Bu değişiklikler yada gelişmeler ayrıca toplumun genel olarak yaşam simgeleri ve kültüründe tecelli etmiştir. Söyleşide keman canlı performansına ek olarak Arap müziğinin son haline gelmesinde çok etkisi olan bu değişikliklerle bu gelişmeyi göstermek adına Mısır sineması, kayıtlı musiki performansları ve teorik müzik örnekleri de sunulacaktır.

    Etkinlik kapasitesi 50 Kişi ile sınırlıdır.

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    İade ve Değişiklik

    Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.

    Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü