Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Arpanatolia 10. Yıl Özel Konseri /Salı Konserleri 2022-2023 Sezon Açılış Konseri

    • Konser

    Arpanatolia 10. Yıl Özel Konseri

    Salı Konserleri 2022-2023 Sezon Açılış Konseri

    ARPANATOLIA
    Çağatay Akyol  -  Arp
    Ferhat Erdem  -  Kaval/Sipsi/Cura
    Cemal Özkızıltaş  - Vurmalı Çalgılar
    Can Özgün - Görsel Sunum
    Bülent Yanıkoğlu - Ses Mühendisi

    Binlerce yıl öncesinde Anadolu topraklarında yapılan müziklerde yoğun olarak kullanılan lir, arp ve nefesli çalgılar, daha sonraki çağlarda da kullanılarak ve değerlerini artırarak günümüze kadar ulaşmıştır.

    Yenilenen yapıları ve renkleriyle günümüze kadar ulaşan bu çalgılar, tarihsel süreç içinde daha da gelişmiş ve değişmiş, ancak müzik kültürümüz içinde önem ve değerini korumuştur.

    İşte bu enstrümanlar şimdi ARPANATOLIA ile o zamandan beri ilk kez bir araya gelerek yeni ve farklı bir sentezi  oluşturuyor.

    3700 yıl önce Hitit uygarlığının müzik değerleri arasında önde gelen arp, kaval, çifte kaval ile günümüzün sevilerek dinlenen sipsi, ney ve modern arp gibi çalgıları bu projede bir araya getirilmiştir.

    ARPANATOLIA, Anadolu'nun zengin geleneksel müziklerinden derlenen türkülerini, aşıklarımızın deyişlerini yeni bir anlayış içinde yorumlamakta ve binlerce yıl öncesinden gelerek hala devam eden geleneksel müzik kültürü içindeki çalgıları modern arp ile buluşturmakta böylece acılarla ve sevinçlerle harmanlanmış eşsiz güzellikteki ezgiler ortaya çıkmaktadır.

    ARPANATOLIA arp'te Çağatay Akyol, kaval-ney-sipsi ve cura'da Ferhat Erdem, vurmalı çalgılarda Cemal Özkızıltaş'tan oluşmaktadır.

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü