Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Aynı Güneşin Altında – Kuzey Müziği

    • Konser

    Aynı Güneşin Altında – Kuzey Müziği

    Devlet Çoksesli Korosu

    Ragnar Rasmussen Şef

    Henning Sommerro Akordeon & Vokal

    İskandinav bestecilerin eserlerinden oluşan programda Devlet Çoksesli Korosu, kuzey ezgilerini Norveçli şef Ragnar Rasmussen yönetiminde CSO Ada Ankara’da sanatseverlerle buluşturuyor.

    Daha önce Norveç Ulusal Gençlik Korosu, Dünya Gençlik Korosu, Letonya Devlet Korosu, Slovenya Radyo Korosu, Estonya Ulusal Erkek Korosu gibi birçok prestijli toplulukla çalışmış olan Rasmussen, 2019 yılında konuk şef olarak katıldığı Walter Strauss Masterclass’ının ardından ikinci kez Türkiye’de konser verecek.

    Norveçli müzisyen ve besteci Henning Sommerro besteleri, vokal ve akordeon performansıyla Ankara’ya adeta kuzey ışıklarını getiriyor. Devlet Çoksesli Korosunun sipariş eseri olan ve prömiyeri 2019’da Rasmussen’in yönettiği konserde gerçekleşen, Mevlana’nın “Bu Irmak” şiiri üzerine Sommerro tarafından bestelenmiş “This River” eseri de konser programında yer alıyor. Farklı topraklara karşın aynı güneşin altındaki insanlar, Mevlana’nın “Hadi ben bensiz geleyim, sen sensiz gel” sözlerine ses veriyor.

    Piyano klavyesinin yepyeni bir versiyonu olan, tasarım olarak dalgaya benzerliğinden dolayı “Seaboard” olarak adlandırılan “tuşların dalgası” enstrümanını koroyu yöneten usta ellerden dinleyeceğiz. Rasmussen seaboard çalarken elektronik müzik ve koro müziği arasında ahenkli bir köprü kuracak.

     


    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)
    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur.

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Bilet satışları sadece Online olarak yapılmaktadır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü