Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Deutsches Symphonie-Orchester Berlin & Anna Prohaska

    Ankara - CSO ADA ANKARA Ana Salon 8 Haziran 2022 Çarşamba
    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Deutsches Symphonie-Orchester Berlin & Anna Prohaska ( Başkent Kültür Yolu Festivali )

    Başkent Kültür Yolu Festivali'nin 12. gününde CSO ADA ANKARA ANA SALONU'NDA, kaçırmak istemeyeceğiniz bir konser huzurlarınızda...

    Bir sopranodan çok daha fazlası... Hem müzikseverleri hem de eleştirmenleri büyüleyen performanslarıyla Anna Prohaska, yorumundaki incelik ve tutkuyla devleşen bir diva... Berlin Devlet Operası’nda ilk kez sahneye çıktığı zamandan bugüne en saygın şeflerle çalıştı; Daniel Barenboim, Philippe Jordan ve Simon Rattle ile pek çok konserde aynı sahnede yer aldı. Uluslararası kariyerinde, her repertuvarda çokyönlülüğünü kanıtlayan, La Scala di Milano, Bolşoy Tiyatrosu, De Nationale Opera Amsterdam, Covent Garden Kraliyet Opera Evi ve Paris Operası gibi en saygın sahnelerde konserler veren Prohaska, 2008’den bu yana Salzburg Festivali’nin sürekli sanatçısı. Çok sayıda resitali ve opera kaydıyla dinleyicilerinin gönlünde taht kuran ECHO Klassik Ödüllü soprano, opera repertuvarının aranılan şefi Giovanni Antonini yönetiminde köklü topluluklardan Deutsches Symphonie-Orchester Berlin ile Mozart’ın Titus’un Merhameti ve Haydn’ın Issız Ada ve Berenice operalarından en sevilen ve beğenilen aryaları seslendirecek.

    Müziğe yaklaşımıyla “gerçek bir deha” olarak kabul edilen Antonini, Berlin Filarmoni, Concertgebouworkest, Tonhalle Orkestrası, Mozarteum Orkestrası, Leipzig Gewandhausorchester, Londra Senfoni Orkestrası ve Chicago Senfoni Orkestrası'nın da daimi konuk şefi... Haydn’ın 300. yıldönümünde bestecinin tüm senfonilerini Il Giardino Armonico ve Kammerorchester Basel ile kaydetmek için Haydn2032 projesinin sanat yönetmenliğini de üstlenen Antonini, bu konserinde Deutsches Symphonie-Orchester Berlin ile birlikte, büyük bestecilerin, Beethoven, Mozart ve Haydn’ın dünyasına davet ediyor bizleri.

    Olağanüstü tınısıyla dinleyicilerini kendine hayran bırakan bir topluluk: Ünlü Deutsches Symphonie-Orchester Berlin. Bu sezon 75. yılını kutlayan orkestra, dünyanın en önemli şeflerini ağırladı, yıldız sanatçılara eşlik etti. Konser programlarının zengin dramaturjisi, çağdaş müziğe olan bağlılığı ve sonsuz bir repertuvar keşfiyle, önce Berlin ve daha sonra tüm dünyada adından saygıyla bahsettiren DSO, imzasının bulunduğu her konserde farkını ortaya koyuyor.

    Program:
    Ludwig van Beethoven: Ouvertüre zum Ballett "Die Geschöpfe des Prometheus" op. 43
    Wolfgang Amadeus Mozart: "Non più di fiori" - Arie der Vitellia aus "La Clemenza di Tito" KV 621 für Sopran und Solo-Bassetthorn
    Joseph Haydn: Ouvertüre zur Oper "L'isola disabitata" Hob.XXVIII:9
    Joseph Haydn: "Berenice, che fai" - Kantate für Mezzosopran und Orchester Hob. XXIVa/10
    (Interval)
    Ludwig van Beethoven: Symphonie Nr. 2 D-Dur op. 36

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - CSO ADA ANKARA Ana Salon

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü