Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Ezgisel Yansıma

    45 dakika
    • Doğaçlama
    • Çağdaş

    Ezgisel Yansıma

    ‘Ezgisel Yansıma’ ismine sahip bu canlı ve simültane sanat performansı, üç çeyrek saat boyunca sürecek interdisipliner bir doğaçlamayı ortaya koyar. Biriciklik ve oradalık esasıyla, her sergilenişinde salt yerinde ve tek olan bir sahne performansına tekabül eder. Sanatsal dışavurum hedefleyen bu performans tamamen deneysel ve simültane gerçekleşir; sahnede eşzamanlı olarak müzik ve resim sanatlarının icrasıyla mümkün kılınır.  Ortaya çıkan doğaçlama piyano seslerinin bir nevi tuvale yansıtılması sonucunda meydana gelen ‘yaratım’ şahitlerine eşsiz bir deneyim yaşatır.  Performansın doğaçlama yorumlanması konsept ve temalara göre yine kendi içinde tutarlı olarak bölümlere ayrılmıştır. İcra edilen müzik, salt piyanoyu bir tuşlu çalgı olarak kullanmanın yanı sıra çeşitli perküsif sesler almak amacıyla piyanoya vurulması, çalınan temaların kısa parçalardan oluşan bütünlüklü döngüler haline getirilmesi suretiyle ortaya konur.  Melodik performansın eşzamanlı olarak bir düzleme aktarılması işlevinde konumlanan görsel yorum ise; renklerin notalardan aldığı referansla önce çizgilere ve dolayısıyla bütünlüklü bir görsel sanat eserine dönüşmesidir.

    Özgünlük:

    İsmi geçen sahne performansı her icrasında o ana ve o anın şahitlerine özel ve tek olarak ortaya çıkar ve özgün bir deneyim yaratır.

    Sanatsal Değeri:

    Müziğin tuvale yansıtılması suretiyle sesin görsel düzleme aktarımını mümkün kılar. 

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü