Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sur Kültür Yolu Festivali - Fotomaraton

    • Etkinlik

    Sur Kültür Yolu Festivali - Fotomaraton

    FOTOMARATON DİYARBAKIR 8 Ekim 2022 Cumartesi 

    Diyarbakır İÇ KALE MEYDAN-KEÇİ BURNU-DAĞ KAPI MEYDANI 

    Etkinlik İster amatör, ister profesyonel olsun tüm fotoğraf severlere açıktır. Etkinliğe herhangi bir fotoğraf makinesi, akıllı cep telefonu ve tabletler ile katılım sağlanabilir. 

    Kayıt masalarında bilgileriniz önceden internet üzerinden kayıt yapıldığı için tanımlı olacak. Masaya ulaştığınızda bilgi kağıdınızı görevli personele ileteceksiniz ve yaka kartınız teslim edilecek. 

    Kayıt masasının karşısında bulunan bölgede, sizlere teslim edilecek yaka kartına vurulacak bir damga ile T-shirt teslimi de gerçekleşecek. 

    Etkinlik Detayları 

    • Kayıt işlemleri saat 10..00'da İç Kale Meydan’da  başlayacak. 

    • İstasyonlar: İÇ KALE  MEYDAN ( saat 12.00 start)- 

    KEÇİ BURNU (saat 15.00)- 

    DAĞ KAPI MEYDANI saat 17.00) 

    FOTOĞRAF TESLİMLERİ  

    Fotoğrafların teslimi saat 19.00 dan itibaren en son saat 23.59’a kadar cep telefonları için #fotomaratondiyarbakır ve #surkültüryolu hastagleriyle herkese açık instagram hesaplarıyla yüklenecektir.Fotoğraf makinesi kullanıcıları www.fotondernegi.com sitesindeki FOTOMARATON DİYARBAKIR linkine yüklemelidir.Ödül kazanan fotoğrafların orjinali ve tarih kaydı, ayrıca istasyonlarda bulunduğunun tespiti için ikon fotoğrafları kontrol edicektir.İlan edilen ödül sahiplerine 15 gün içinde Itiraz edilebilecek ve 15 gün sonra ödüller kesinleşecektir. 

    ÖDÜLLER 

    6 TEMA birincilerine: 15.000 ‘er TL, TEMA ikincilerine :7.000’’er TL, TEMA üçüncülerine: 4.000’ER TL ödül verilecektir. 

    ÖNEMLİ 

    • Etkinlik süresinde her istasyon bölgesinde çokca fotoğraf çekebilirsiniz, İstasyonlar arası güzergah fotoğraf çekmek için kesin alanlar değildir.Katılımcılar istasyonlara saatinde gelmak suretiyle Sur bölgesinde her yerde fotoğraf çekebilir. 

    Fakat teslim anında her tema için bir fotoğraf teslim etmeniz gerekmektedir.  

    • Fotoğraf makinasının ve akıllı telefonlarınızın izin verdiği kırpma, fotoğrafı döndürme vb. işlemler kurallara aykırı değildir. Üst üste fotoğraf çekim tekniği ile üretilen fotoğraflar kural dışı sayılacaktır. 

    Photoshop türü uygulamalar kabul edilmeyecektir ve diskalifiye sebebidir. 

    Etkinlik öncesinde fotoğraf makinasının ve cep telefonlarınızın tarih ve saat ayarları kontrol edilmelidir. Geçmiş döneme işlenen fotoğraflar diskalifiye olmaktadır. 

    Fotoğraf makinesiyle katılanlar fotoğraflarını JPG (JPEG) formatında teslim etmesi gerekmektedir.  

    Katılımcılar istasyonlarda olduklarını kanıtlayabilmek üzere istasyonlarda açıklanacak FOTOMARATON’un gösterdiği ikonlarını fotoğraflamak zorundadır.Ödül kazanan fotoğraflarda bu konu tespit edilecektir. 

    Fotoğrafların, tema açıklama sıralamasına göre çekilmesi şarttır. Ancak, yeni istasyona geçiş yapılmadan önce açıklanan her tema için fotoğraf çekilmesi gerekmektedir. Örneğin; 2.temanın açıklanmasından itibaren ilk tema için fotoğraf çekilemez.Eksik istasyon takip eden katılımcılar eksik fotoğraf teslim edebilirler. 

    Tüm temalara ait fotoğrafları teslim edenlere katılım sertifikaları mail adreslerine gönderilecektir. 

    ÖNERİLER - İPUÇLARI - BİLGİLER 

    • Fotoğrafların telif hakkı size aittir. Çekimlerde her türlü ekipman ve araç kullanımı serbesttir. Bir çekim güzergahı söz konusu değildir. 

    • Tema belirleyicileri jüri değildir. Tema belirleyicilere istediğiniz soruyu sorabilir ve yardım talep edebilirsiniz. 

    • İstasyonlara en fazla 30 dakika geç kalınabilir. Aksi halde yeni tema kartları fotoğraflanamaz ve etkinliğe devam edilemez.

    ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BİLETLERİM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.
    ÜYELİK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü