-

Kahve Konserleri

İstanbul - AKM Çok Amaçlı Salon Gümüşsuyu Mahallesi Mete Caddesi No:2 Beyoğlu/İSTANBUL 4 Aralık 2021 Cumartesi
  • Konser

Kahve Konserleri

Yaylı Quartet Bir İstanbul Sabahı

Yaren Budak, 1. Keman
Eylül Umay Taş, 2. Keman
İlay Ecem Küçükçifçi, Viyola
Yılmaz Bişer, Viyolonsel
Recep Fıçıyapan, Flüt
 
Program


Amy Beach Flüt ve Yaylılar için Tema ve Varyasyonlar
Theme, 6 variations Op. 80
Theme: Lento di molto, sempre espressivo
Variation 1: L'istesso tempo
Variation 2: Allegro giusto
Variation 3: Andantino con morbidezza [quasi valzer lento]
Variation 4: Presto leggiero
Variation 5: Largo di molto, con grand espressione
Variation 6: Allegro giocoso

Sergei Rahmaninov Yaylı Sazlar Kuarteti No 1
II. Romance
III. Scherzo
 
Bela Bartok Rumen Halk Dansları Sz.56
Joc cu bâtǎ. Allegro moderato
Brâul. Allegro
Pê-loc. Andante
Buciumeana. Moderato
Poargǎ româneascǎ. Allegro
Mǎrunţel. Allegro
 
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası üyelerinden oluşan yaylı sazlar kuarteti, konserde  Amerikalı besteci Amy Beach’in Flüt ve Yaylı Kuartet için Tema ve Varyasyonlarını, İDSO flüt sanatçısı Recep Fıçıyapan’la birlikte seslendirecek. Konserin devamında Rahmaninov’un sadece iki bölümünü yazıp tamamlamadığı 1 numaralı kuarteti yer alacak. Konser; ülkemizde Ahmet Adnan Saygun’la birlikte halk müziği araştırmaları da yapmış olan besteci ve etnomüzikolog Bela Bartok’un Rumen halk ezgilerinden derlediği Rumen Halk Dansları eseri ile son bulacak.
 

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Avrupa - AKM Çok Amaçlı Salon

AKM ETKİNLİK NOTLARI

İade ve Değişiklik

Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Sağlığınız İçin

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü