Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Kâr-ı Müşterek - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    Kâr-ı Müşterek - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    • Konser.

    Kâr-ı Müşterek - Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

    Şef: Mehmet Güntekin
    Solist: Aybige Demir Okan

    Sonraki yılların reisülküttabı, yani dışişleri bakanı olan Mahmut Raif Efendi, 1793-1797 yılları arasında dört yıl Londra sefaretimizde hariciyeci olarak görev yapar. O dönemde izlediği bir konserdeki eserlerden birinin vals ritmindeki laytmotifi hafızasında yer eder. İstanbul’a dönüşünde, dönemin önde gelen bestekârı ve yakın dostu Dede Efendi’ye bu olaydan bahseder ve hafızasında yer eden bu melodileri aktarır. O günlerde, en büyük beste şekillerinden bir olan “kâr” bestelemekte olan Dede Efendi, eserinin son kısmına, bu melodileri de yerleştirir ve dostu Mahmut Raif Efendi’ye bir jest olarak eserine “Kâr-ı Müşterek” (ortak eser) adını verir. Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, 2022-2023 Sezonu açılış konserinde, Türk musikisi klasikleri arasında hikâyesiyle de özel bir yere sahip olan Rast makamındaki bu ilgi çekici eseri seslendiriyor. Mehmet Güntekin yönetiminde verilecek konserin solisti Aybige Demir Okan.

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    İade ve Değişiklik

    ÜYELIK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BILETLERIM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir. 
    ÜYELIK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com  adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış  biletler için geçerlidir.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü