Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Klasik Müzikten Halk Ezgilerine - Pervin Chakar Resitali

    Maltepe, Şht. Gönenç Cd. No:16, 06570 Çankaya/Ankara 17 Mart 2023 Cuma
    • Klasik Müzik

    PERVIN CHAKAR 

    Soprano Pervin Chakar sadece opera repertuarının rafine bir yorumcusu değil, aynı zamanda ve her şeyden önce, anavatanının müzikal repertuarının da yorulmak bilmeyen bir icracısıdır. Halk müziği şarkılarının yapısını bozmadan Batı Müziğine ve enstrümanlarına uyarlamaktadır. Tıpkı Doğu ve Batı arasında bir köprü kurmaktadır sesiyle.

    İtalya'nın Perugia kentindeki Conservatorio F. Morlacchi’den onur derecesiyle mezun oldu. Sulmona'daki Maria Caniglia Opera yarışmasında birincilik, Milano'da Magda Olivero Opera Yarışması’nda ikincilik ödülü ve ardından Paris'te Academié Disque du Lyrique tarafından Altın Orfeo, Gran Prix Leyla Gencer ödülünü kazandı. Andante Müzik Dergisi Donizetti Müzik Ödülü ve Semiha Berksoy Vakfı tarafından En İyi Kadın Sesi ödüllerine layık görüldü.

    Teatro Alla Scala (Lulu), Teatro La Fenice (Maria Stuarda), Teatro Comunale di Bologna (L´Olimpiade), Teatro Verdi in Trieste (Gloria di Vivaldi), Macerata Opera Festivali (Carmen ve Bir Yaz Gecesi Rüyası), İrlanda'da Lismore Müzik Festivali (Sevil Berberi), Theater an der Wien (Lulu), İspanya'da Oditoryum Zaragoza (Montserrat Caballe Konseri), İstanbul Müzik Festivali, Ankara Devlet Operası (Deidamia), İstanbul Süreyya Operası, Cagliari Lirik Tiyatrosu (Cosi Fan Tutte), Lecce Politeama di Greco Tiyatrosu (Der Rosenkavalier), Modena Belediye Tiyatrosu (Pavarotti anısına konser), Musica Riva Festivali (Rigoletto ve Carmina Burana), Verona Filarmoni Tiyatrosu (konser), Bari'deki Petruzzelli Tiyatrosu (Sevil Berberi ve Sihirli Flüt), Fabriano Gentile Tiyatrosu, Wexford Opera Festivali (La Cambiale di Matrimonio), Festival della Valle d´Itria, Parco della Musica di Santa Cecilia, Teatro Valli Reggio Emilia Tiyatrosu ve Moskova Kremlin‘de (Pavarotti anısına konser) konser ve operalarda yer aldı.

    Mezopotamya ilahilerini, şarkılarını ve kutsal şarkılarını Batı ve Doğu enstrümanlarıyla uluslararası sahnelere taşıyan sanatçı, farklı müzisyenlerle birlikte Türkçe, Kürtçe, Ermenice, Süryanice, İtalyanca, İbranice, Almanca dillerinde konserler vermektedir.

    LEONARDO ANGELINI

    İtalyan Pianist Leonardo Angelini, Elio Maestosi yönetiminde en yüksek dereceyle konservatuardan mezun oldu. Opera aryaları ve oda müziği üzerine ustalaşmıştır. Angelo Persichilli (yan flüt), Georg Mönch (keman), Franco Mezzena (keman), Giorgio Ravenna (çello), Massimo Giorgi (kontrbas), Teresa Berganza, Fiorenza Cossotto, June Anderson, Luciana Serra, Bernadette Manca di Nissa, Bruna Baglioni, Gianni Raimondi, Renato Bruson, Jaume Aragall, Louis Alva, Amarilli Nizza, Maurizio Arena, Bruno Aprea, Donato Renzetti, Dario Lucantoni gibi önemli sanatçılarla çalışmıştır. Yaklaşık 10 seneden beri Pervin Chakar ile oda müziği konserleri vermektedir. 

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Klasik Müzikten Halk Ezgilerine - Pervin Chakar Resitali Biletleri ve Fiyatları

    AnkaraKlasik Müzikten Halk Ezgilerine - Pervin Chakar Resitali Ankara Biletleri

    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü