-

Kolektif İstanbul

  • Etnik

Kolektif Istanbul

Bayramlarda ve düğünlerde köylerde serbestçe müzik yapan müzisyenlerin ilhamı ve samimiyetiyle yola çıkan Kolektif Istanbul, doğaçlamanın derin denizlerinde yüzerek İstanbul’un ve Anadolu’nun tüm renklerini tınılarına aktarıyor.
Modern bir teknikle geleneği aynı potada eriten Kolektif Istanbul, gayda, klarnet, saksafon, akordeon, tuba, perküsyon ve davul gibi zengin spektrumda enstrüman kullanarak Balkanlar’ın dinamizmini ve Anadolu’nun “blues” esintilerini tüm zenginliği ile gözler önüne seriyor. 2006 yılında çıkardıkları ilk albümleri Balkanatolia ardından müzikal bir değişim içine giren kolektif, 2008 yılında yayınladıkları Krivoto ile daha “funky” ve caza kayan bir sound benimseyerek enerjisini zirveye taşıdı.
Üçüncü stüdyo albümleri Kerevet’i 2013 yılında piyasaya süren kolektif, melodilerin orijinal karakteri, ilhamı ve yolculuklarından esinlendi. Kolektif Istanbul bugüne kadar Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali ve SESC Pompeia gibi dünyaca ünlü sahnelerde performans sergiledi.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü