Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Konya Mistik Müzik Festivali - Teyyup Aslanov / Azerbaycan

    • Konya Mistik Müzik Fest.

    Konya Mistik Müzik Festivali - Teyyup Aslanov / Azerbaycan

    TEYYUB ASLANOV

    Teyyub Şueyib Aslanov, 6 Şubat 1967'de Bakü'de doğdu. 1984-1989 yıllarında Azerbaycan Devlet Petrol ve Kimya Enstitüsü Petrol Madencilik Fakültesi'nde okudu.

    1989-1994 yıllarında Azerbaycan Devlet Kültür Sanat Üniversitesi'nde müzikal tiyatro oyunculuğu eğitimi aldı.

    1995 yılından bu yana Azerbaycan Muğam üçlüsü ve diğer topluluklarla birlikte ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Türkiye, Avusturya, Hollanda, Belarus, Moldova, Tacikistan, İran, Yunanistan, Polonya, Romanya, Ukrayna ve birçok yabancı ülkede konser ve festivallere katılmıştır.

    1999'dan 2012'ye kadar müzik okulunda şan dersleri verdi. Teyyub Aslanov, 2017 yılından itibaren Azerbaycan Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi'nde öğretmen, başöğretmen ve doçent olarak görev yapmaktadır. Eylül 2018'den itibaren "Mugam sanatı" bölümünün başkanlığını yürütmektedir.

    2015 yılında "Bayatı-Şiraz" "Muğamının Performans Yorumu" adlı metodik bir kitabı yayınlandı. Teyyub Aslanov, 2007'de "Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Onurlu Sanatçısı" ve 2018'de Azerbaycan'ın "Halk Sanatçısı" ödüllerine layık görüldü.

    Teyyub Şueyib Aslanov aynı zamanda “Hâr-ı Bülbül” topluluğunun kurucusudur.

    ÜYELİK girişi yapılarak satın alınan biletlerin iadesi, etkinlik saatine 48 saat kala BİLETLERİM bölümü içinde yer alan İPTAL ET kısmından yapılabilir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.
    ÜYELİK girişi yapılmadan satın alınan biletlerin iade taleplerinin etkinlik saatine 48 saat kala info@biletinial.com adresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir. İptal/İade işlemleri internetten alınan ve gişeden yazdırılmamış biletler için geçerlidir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü