Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Koray Sazlı ile Bestecilik Üzerine

    Koray Sazlı ile Bestecilik Üzerine

    • Söyleşi

    Koray Sazlı ile Bestecilik Üzerine

    "Başlamak güzeldir. Bitirmek eseri görmektir. Başlamakla bitirmek arasındaki zaman, en güzel olandır."

    Müzik yaratıcılığı, ses ve boşluk olgularını, zaman içinde kullanan ve sanatsal bir değer kazandırılabilen yapıdır.

    Sanatsal değeri olsun olmasın, her yaratıcılığın kendi içinde gerektirdiği bir çalışma düzeni, disiplin anlayışı ve sabır erdemi vardır.

    Müzik yaratıcılığını gerçekleştiren ve bunu aktaran kişiye, genel bir ifade ile "besteci" denir. Bu aktarım, zaman zaman meşk yöntemi, nota kâğıdı, analog/dijital ortam ya da benzeri mekanizmalar ile gerçekleşir.

    Her müzik türü, bünyesinde kendi önemli yaratıcılarına sahiptir. Unutmamak lazım ki, besteyi yapan kişinin kim olduğu, bazı koşullarda bize kadar ulaşmamış olabilir.

    Bir eğitim dünyasına da sahip olan bestecilik yani müzik kompozisyonu oluşturma, dünyada neredeyse tüm akademik müzik okullarında yer almaktadır.

    Bestecilik ve yorumculuk özellikle yirminci yüzyılın ikinci yarısına kadar vazgeçilmez bir bütünlük içinde yer almıştır. Teknolojinin gelişmesi ile, artık herhangi bir yorumcuyu sahne üzerinde görmediğimiz eserler de mevcuttur ya da yorumcu kendi bestesini sahne üzerinde, doğaçlama yeteneklerini sergileyerek duyurabilmektedir.

    Bu etkinliğin amacı, özellikle, klasik müzik açısından, bir bestenin ortaya çıkış serüveni konusunda, konuşmacı bestecinin düşünceleri ve tecrübelerini aktarmasını sağlamaktır.

    Yine bestecinin söylemiyle, müzik yaratıcılığının genel hatlarını dile getirirken, beste ile kompozisyon arasındaki farkı da vurgulamak ve bestecinin dünyasını bir nebze olsun anlamaktır. Bunun yanı sıra sosyal, kültürel ve bestecinin içinde bulunduğu diğer şartların, bir eseri yaratırken, bütünlük çerçevesinde etkilerini kavramaktır.

    Etkinliğin sonunda konuşmacı besteci, kendi eserlerinden örnekler sunarak, açıklamalarda bulunacaktır.

    Etkinlik kapasitesi 50 Kişi ile sınırlıdır.

    AKM ETKINLIK NOTLARI

    Iade ve Degisiklik

    Satin alinan biletler, etkinligin iptali veya tarih degisikligi olmasi durumu disinda degistirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçeklesecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satin alan herkes bu kurallara uymayi ve yaptirimlari kabul etmis sayilir.
    Ögrenci bileti, ögrenci kimligi ile geçerlidir. Ögrenci kimliginin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmedigi kisileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanina almama hakkina sahiptir.

    Sagliginiz Için

    T.C. Içisleri Bakanligi'nin 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunlulugu" konulu genelgesi uyarinca koronavirüs salgininin son dönem seyri ve toplum sagligina olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katilmadan önce PCR testi ile tarama yapilmasina gerek olmadigina karar verilmistir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasinda kamera, fotograf makinesi, cep telefonu vb. kayit cihazlariyla kayit yapilmasi yasaktir. Kayit cihazlari mekânlara alinmayacaktir.

    Tüm etkinlik 7 yas ve üstü katilimcilar için uygundur.
    Etkinlik basladiktan sonra salona seyirci alinmayacaktir.

    Mekân Kurallari

    Etkinlik baslangiç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinligin kapisinda olacak sekilde hazir olunmasi gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarinda degisiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarina en yakin yeri temin edecek bir oturma plani hazirlayacaktir. Satin alinan biletler, mekân degisikligi nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uymasi zorunludur. Etkinlik boyunca yer degisikligi yapilamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar disindaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü