Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali-Kore-Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 65.Yıl Dönümü Özel K.CSO&Bomsori

    Ankara - CSO ADA ANKARA Ana Salon 4 Haziran 2022 Cumartesi
    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Kore-Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 65. Yıl Dönümü Özel Konseri “CSO & Bomsori” 

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında,

    4 Haziran 2022 Cumartesi günü, Kore-Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 65. Yıldönümü etkinliği ile sahne almaya hazırlanıyor.

    Konserde Güney Kore doğumlu, Dünyaca ünlü yarışmalarda büyük başarılar elde etmiş pek çok ilke imza atmış, Keman Sanatçısı nam-ı diğer ‘’Baharın sesi’’ Bomsori Kim’e kendi CSO sahnesinde eşlik etmenin gururunu yaşayacak olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı, Türkiye’nin en önemli şeflerinden biri olan Rengim Gökmen yönetecek.

    Konserin ilk yarısında bir zanaat efsanesi olan Joannes Baptista Guadagnini’nin 1774’te bizzat ürettiği kemanı ile sahne alacak olan Bomsori Kim; Sendai Seyirci Özel Ödülü aldığı yarışma eseri Jean Sibelius Keman Konçertosu ile dinleyicileri ile buluşacak.

    Konserin ikinci yarısında ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, müzik dünyasının vazgeçilmez romantik bestecisi Çaykovski’nin kavuşamayan aşıklarını konu eden ‘’Romeo-Juliet’’ ve aynı bestecinin, Venedik ve Floransa’da bulunduğu zaman içerisinde İtalyan halk şarkılarından esinlenerek yazdığı, dinleyeni adeta dans etmeye zorlayan başyapıtlarından olan ‘’İtalyan Kapriçyosu ‘’ ile siz sanat severlere bir müzik şöleni sunacaktır.

    Şef: Rengim GÖKMEN

    Solist: Bomsori KİM(Keman)

    - Dünya çapında genç, başarılı bir kemancı

    - Dünya klasik müzik camiası tarafından “en parlak ve heyecan verici keman virtüözlerinden biri” olarak kabul edilmektedir.

    - 2013 Münih ARD Uluslararası Müzik Yarışması 2.lik Ödülü

    - 2016 Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması 2.lik Ödülü

    - 2017 Juilliard Müzik Okulu Konçerto Yarışması 1.lik Ödülü

    Program:

    J.SİBELİUS “Keman Konçertosu re minör op.47”

    “Ara”

    P.I.ÇAYKOVSKI ‘’Romeo-Juliet’’

    P.I. ÇAYKOVSKI ‘’İtalyan Kapriçyosu’’

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - CSO ADA ANKARA Ana Salon

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü