Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    -

    Mehmet Atlı

    Halaskargazi Caddesi No : 168 Şişli/İstanbul / 444 31 12 19 Nisan 2023 Çarşamba
    • Konser

    Mehmet Atlı

    1990’lı yılların, İstanbul’daki ünlü Kürt protest müzik gruplarından Koma Dengê Azadî ile başlayan müzik serüvenini 2000’lerden günümüze solo çalışmalarla sürdürüyor. Besteci, şarkı sözü yazarı, solist, müzik yazarlığı ve enstrümanist kimlikleri ile Mehmet Atlı, müzikle çok yönlü ilişkiler içerisindedir. Müzisyen, daha çok Kürtçenin Kurmancî ve Dimilî lehçelerinde ve zaman zaman da Türkçe şarkılardan oluşan, halk müziği çalışmalarına yaptığı yorumlardan kendi şarkılarına uzanan geniş bir repertuarı seslendiriyor; sahnelerinde genellikle minimal bir ekiple beraber gitar, lavta ya da bağlama çalıp, sevilen ses rengi ile şarkı söylüyor.

    Koma Dengê Azadi üyesi olduğu 1994’ten günümüze ikisi grupla dördü de solo olmak üzere altı albümde aktif emeği bulunan Mehmet Atlı, kimi derleme ya da kolektif albüm çalışmaları içerisinde de yer aldı; kısa film müzikleri, sit-com, tiyatro oyunu müzikleri gibi geniş bir uğraş alanında üretimlerde bulundu. Röportajlarında protest müzik geleneğinden gelerek zamanla Kürtçenin ve Kürtlerin kentleşme süreçlerine odaklanan bir müzikal anlatımın arayışına yöneldiğini sıkça ifade eden müzisyen, folklorik ve klasik temeller üzerinde, evrensel içerikli bir tür bireysel pop müzik yaptığını vurguluyor. Mehmet Atlı kendi yazdığı şarkıların yanı sıra şiirlere yaptığı besteler ve çok bilinen halk müziği şarkıları ile Aram Tîgran, Mihemed Şêxo, Mihemed Arif Cizrawî, Ayşe Şan gibi ustaların şarkılarına yaptığı özgün yorumlarıyla, alanında yenilikçi bir isim sayılmaktadır.

    “Müzik benim mekânım” diyen Mehmet Atlı, şarkı yazıp söylemeyi insan haklarının ve ifade özgürlüğünün bir parçası olarak gördüğünün altını çiziyor. Yıllar içinde sürekli artan ve çeşitlenen izleyici kitlesi, farklı solistlerce de yorumlanan çok sayıda hit şarkısı ile ve kendisinden sonra gelen yeni nesil müzisyenlere de ilham verebilmiş, çeyrek asrı aşan müzik hayatında Mehmet Atlı, Türkiye, Kürdistan, Kıbrıs ve Avrupa’nın birçok kentinde çok sayıda festival, kutlama, şenlik, konser, TV ve radyo programında yer aldı.
    Albümleri: Jahr (2003) Wenda (2008) Birîn (2014) Morî Mircan (2020)

    Mehmet Atlı’ya bu konserinde eşlik edecek müzisyenler:

    Bas gitar Nail Sınır
    Perküsyon Azad Yılmaz 
    Santur Kajîn Dara
    Keman Kerem Demirtaş

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    İstanbul Avrupa - Sisli Cemil Candas Kent Kültür Merkezi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Mehmet Atlı Biletleri ve Fiyatları

    İstanbul AvrupaMehmet Atlı İstanbul Avrupa Biletleri

    Organizasyon Mehmet Atlı
    210,00 TL'den başlayan fiyatlarla