Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Mihriban Aviral & Rustam Rahmedov

    Ankara - CSO ADA ANKARA Tarihi Salon 29 Mayıs 2022 Pazar
    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Mihriban Aviral & Rustam Rahmedov ( Başkent Kültür Yolu Festivali )

    Türkiye’de, Latin caz solo flütte tek kadın sanatçı olan Mihriban Aviral, Rustam Rahmedov ve orkestra ekibiyle birlikte muazzam konserlerine bir yenisini Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında ekleyecek.

    MİHRİBAN AVİRAL FLÜT SOLİSTİ                       

    (Klasik Müzik, Caz, Etnik ve Latin Caz Müziği)

    • Türkiye’nin  “İlk ve Tek”  Etnik  ve  Latin  Caz  Flüt  Virtüözü

    • Ülkesi ve Kültürünü Dünyaya Tanıtmayı Kendisine İlke Edinmiş Bir Sanatçı

    Mihriban Aviral, flüt eğitimine H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı’nda başladı. Başarıyla sürdürdüğü flüt eğitiminin yanı sıra Kompozisyon Bölümünde de eğitim görerek Çift Anadal Programı yapan sanatçı çok değerli müzik insanlarıyla çalışma fırsatı yakaladı.
    Devlet Sanatçısı Necil Kazım Akses, Prof. Nevit Kodallı, Ferit Tüzün ve Erçıvan Saydam ile armoni, füg ve kompozisyon derslerini tamamladı.

    Gösterdiği üstün başarıyla sınıf atlayarak her iki bölümden de onur derecesi ile mezun olan Mihriban Aviral, T.C. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavı birincilikle kazanarak 25 yıl süreyle solo flüt sanatçısı olarak çalıştı. Kariyerine, Avusturya-Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi, İtalya-Siena Chiggiana Müzik Akademisi ve Macaristan-Budapeşte Müzik Akademisi’nde, “Master Class”, “Perfection” ve “Konser Solistliği” çalışmalarıyla devam etti.

    Bu çalışmaları sırasında gösterdiği yüksek performans nedeniyle, dünyaca ünlü bu akademilerde, klasik müzik dünyasının önemli isimleri önünde konser verme hakkı kazandı ve büyük takdir toplayarak, adından çok olumlu yorumlarla söz ettirdi.
    Mihriban Aviral, konser turneleri için, A.B.D., İngiltere, Almanya, İsviçre, Rusya, Ukrayna, Letonya, Estonya, Sırbistan, Hırvatistan, Kazakistan, Japonya, Kuzey Kıbrıs, İtalya, Polonya ve İspanya’da bulundu.

    Sonraki yıllarda Caz ve Latin Caz müziğine ciddi bir eğilim duydu ve bu alanda çalışmalarını geliştirdi. Akademik klasik müzik eğitimi üzerine, uzun yıllar içinde edindiği birikimleriyle birlikte Caz ve Latin Caz bir araya geldiğinde, ortaya sıra dışı bir müzik çıkıyor olması ve bu özellikleriyle dünya çapında üstün nitelikli bir sanatçı olduğu, hakkında sıkça yapılan kritiklerde dile getirilmektedir. Dünyada bu tarz müzik yapan nitelikli bir ya da iki örnek ancak mevcutken Mihriban Aviral, ülkemizde bugüne kadar hiç gerçekleştirilmemiş olan "Latin Caz tarzında solo flüt çalan" önemli bir örnek olarak, "ilk ve tek" olma özelliğini onurla taşımaktadır.

    Bu güne kadar çok sayıda yazılı ve görsel medyada övgü dolu kritiklerle yer almış, canlı radyo ve televizyon konserleri ile sayısız röportajlar vermiş olan Mihriban Aviral, ODTÜ Güzel Sanatlar - Müzik Bölümünde 20 yıl flüt öğretmenliği yapmış, çeşitli üniversitelerde Master Class dersleri vermiştir.

    Uzun yıllar bazı uluslararası kuruluşların ulusal Asamble ve Konferans gibi geniş katılımlı toplantılarının büyük çaplı organizasyonlarına Genel Sanat Yönetmeni olarak çeşitli katkılarda bulunmuştur.

    “Mihriban Aviral Plays Latin Jazz”, “CanJAZZ’ım Türküler”,  “Herdem” ve “Flute Classics Meet Jazz” isimli CD’ler çıkarmış olan sanatçı, yurt içi ve yurt dışında, büyük ilgi toplayan klasik müzik, caz, etnik ve Latin caz müziği konserleri vererek, ulusal ve uluslararası önemli festivaller dahil olmak üzere çeşitli kültür ve sanat platformlarında, bir Türk sanatçısı olma kimliğini onur ve başarıyla taşımaya devam etmektedir.

    RUSTAM RAHMEDOV

    Klasik müzik/caz piyanisti ve klavsen sanatçısı, aynı zamanda da besteci ve şef olan Rustam Rahmedov, Türkmenistan Ulusal Konservatuvarından onur öğrencisi olarak mezun oldu ve aynı konservatuvarda piyano ve oda müziği dersleri vermeye başladı. Frederic Chopin Yarışmasında birincilik ve Cumhurbaşkanlığı Sanat Yarışmasında “Altın Çağ” ödülünü alan sanatçı, bu saygın piyano yarışmalarında kazandığı birincilik ödülleriyle solist olarak başarısını perçinledi. Dünya çapında ünlü bir çok orkestra şefleriyle performans sergileyen sanatçının birlikte sahneye çıktığı orkestralar arasında Türkmen Filarmoni Orkestrası, Türkmen Gençlik Oda Müziği Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Bilkent Solistleri, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Büyükşehir Senfoni Orkestrası bulunuyor. İsrail’de yılda bir kez düzenlenen Keshet Elion Uluslararası Yaylı Çalgılar Ustalık Sınıfında konuk piyanist ve oda müziği eğitmeni olarak görev yapmak üzere düzenli şekilde davet ediliyor.

    2020 yılında Bilkent Üniversitesi’nden mezun olan Rustam Rahmedov, yüksek lisansını Orkestra Şefliği alanında tamamladı.  Saraybosna Filarmoni Orkestrasını, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasını, Bişkek Büyükşehir Senfoni Orkestrasını, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Mersin Opera ve Bale Senfoni orkestrasını, Eskişehir Büyükşehir Senfoni Orkestrası yönetti.

     

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - CSO ADA ANKARA Tarihi Salon

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü