Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Murat Meriç ile Dünden Bugüne Türkçe Pop

    Murat Meriç ile Dünden Bugüne Türkçe Pop

    • Konser

    Murat Meriç ile Dünden Bugüne Türkçe Pop

    Sizleri, en eğlenceli ve en kaliteli Türkçe müziklerle buluşturmayı hedefleyen Alt.Pop sunar; Murat Meriç, dünden bugüne en güzel ve eğlenceli Türkçe Pop şarkılarıyla sizlerle!

    "Murat Meriç'in yıllardır iftiharla sunduğu hadise, dinleyicilerin aşina olduğu, bütün zamanların en eğlenceli şarkılarını dinleyeceğiniz bir aktivite. Bu partilerde 45lik plaklardan CD'lere her formatta yayınlanmış (ve hatta yayınlanmamış) musiki ürünlerini çalarak eğleniyoruz.

    Olayı, "32 kısım tekmili birden curcuna" olarak tarif etmek mümkün. Bu partide pop hattından ayrılmamakla birlikte Neşet Ertaş'tan Beyaz Kelebekler'e, Ajda Pekkan'dan Oya-Bora'ya, Neşe Karaböcek'ten Orhan Gencebay'a, hatta Peppino Di Capri'den Ümit Besen'e her şeyi dinleyebilirsiniz. Ana arter, yan yollara sapmaya, yaramazlık yapmaya engel değil: Memlekette "pop" olan her şey, muhteviyata dâhil.

    Yine de muhteviyat hakkında laf etmek pek mümkün değil zira ne zaman ne çalınacağı baştan beli olmuyor. Ortama göre rotamızı çiziyoruz. Skala geniş: 60'lı yılların başında yapılmış saykodelik denemelerden 70'li yılların "hoptirililaylaylaylaylilaylom" diyen şarkılarına, 80'lerde çıkmış fena şeylerden 90'larda "Türk popu"nu "patlatan" şarkılara ve hatta bugün dillerde dolananlara kadar her şey var...

    Bir yandan memleket pop tarihi, diğer yandan her telden beraber ve solo şarkılar ve hatta türküler ve oyun havaları duyabileceğiniz, dinleyebileceğiniz bir curcuna bu. Mustafa Özkent'in "Dolama"sından Füsun Önal'ın "Oh Olsun"una, Vitamin'in "Törkiş Kovboylar"ından Dario Moreno'nun "Adanalı"sına zıplamamız bundan. Programımızı bugüne kadar Amsterdam'dan Helsinki'ye, Sofya'dan Paris'e Avrupa'nın dört bir yanında ve Antalya'dan Kars'a, Edirne'den Artvin'e memleketin neredeyse her köşesinde gerçekleştirdik. Ulaştığımız yerler giderek artıyor, hadise yayılıyor! Duyurun, buyurun, gelin, eğlenin ve plakları sevin..."

     
    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü