Biletinial'da etkinlikler bir tık uzağında !

Şehrinizi seçip eğlenceye devam edin.

Nilipek.

Nilipek.

18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
120 dakika
  • Pop
  • Rock

Nilipek., 29 Mart Cuma Sestra Performans'ta!

Alternatif müzik sahnesinin önemli isimleri arasında yer alan Nilipek., kendi hikâyelerini ortak duygularla harmanlıyor ve değişken bir müzik üzerinde kendini sakin sakin anlatıyor. Gerek festival sahnelerindeki, gerekse akustik konserlerindeki performanslarıyla göz dolduran Nilipek., konserlerinde akustik poptan alternatif rock’a geniş bir müzikal coğrafyada seyrediyor.

Küçük yaşta başladığı piyano, keman ve bas gitar eğitimleriyle müziğe adım atan Nilipek., lise yıllarında eline aldığı gitarla kendi şarkılarını yazmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde okuduğu dönem, Deniz Yıldız ve Ergin Tural ile kurdukları indie rock grubu Lemur’da bas gitar çaldı.

2010 sonunda ilk EP’sini yayınlayan Lemur, Be the Band müzik yarışmasında ilk ona girdi. Yüksek lisansını yapmak için gittiği Hollanda’da Hypnotic School adlı dream pop grubunda söz yazdı ve şarkı söyledi. Bu dönemde kendi şarkılarına yoğunlaşan ve Ozan Tekin ile çalışmaya başlayan Nilipek., bir yıl boyunca çeşitli mekanlarda akustik konserler verdi. Önce Can Aydınoğlu, sonra Tufan Büyükgüngör ve Çağlar Aytan’ın da bu yolculuğa katılmasıyla müziğini farklı bir boyuta taşıyarak çeşitli festival ve sahnelerde konserler verdi. İnternette yayınlanan akustik performanslarının videoları, kayda değer bir kitle oluşturmasını sağladı. Kasım 2015'te raflarda yerini alan ilk albümü “sabah” ve ardından gelen “sabah (remix)” albümleri farklı müzik yazarları tarafından yılın en iyi albümleri arasında gösterildi.

Nilipek.’in ikinci solo albümü “Döngü” ise 2017’nin Aralık ayında Kabak & Lin etiketiyle yayınlandı.

 

Bilgi:
Kapı açılış 21:00

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü