Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Başkent Kültür Yolu Festivali - Orkestra Akademik Başkent

    • Başkent Kültür Yolu Fest.

    Orkestra Akademik Başkent ( Başkent Kültür Yolu Festivali )

    Orkestra Akademik Başkent 29 Ekim 2003 tarihinde Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın himayelerinde kurulmuştur. Orkestra şefliğini Orhun Orhon'un yapmakta olduğu Orkestra Akademik Başkent; Ankara'da başta Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü'nde ve Ankara'nın çeşitli konser salonlarında verdiği periyodik konserlerinin yanı sıra Türkiye'nin çeşitli kentlerine ve yurt dışına konser turneleri yapmış, festival konserleri vermiş ve kayıtlar gerçekleştirmiştir. Dağarında, barok dönemden çağdaş müziğe kadar geniş bir yelpazede eserler yer alan orkestra, pek çok eserin dünyadaki ilk seslendirilişini gerçekleştirmiş, olumlu eleştiriler almıştır. Orkestra; Aneleen Lenaerts, Benyamin Sönmez, Cihat Aşkın, Davide Alogna, Emre Elivar, Emre Şen, Enrique Batiz, Gökhan Aybulus, Gustav Rivinius, Gülsin Onay, Gürer Aykal, İdil Biret, İgor Pikayzen, Lucienne Renaudin-Vary, Martin Berkofsky, Rocco Filippini, Salvatore Accardo, Soyoung Yoon, Tunç Ünver, gibi tanınmış solist ve şefler ile konserler gerçekleştirmiştir. Orkestra Akademik Başkent, geçmiş yıllar içerisinde St. Petersburg Piyano Festivali'ne davet edilmiş ve UNESCO'nun kuruluşunun 60. yılı kapsamında düzenlenen bu festivale Türkiye'den davet edilen ilk orkestra olarak açılış konserini gerçekleştirmiştir. Topluluk, 2017 yılında Üzeyir Hacıbeyov Uluslararası Festivali kapsamında Bakü'ye davet edilmiştir. 2018 yılında, Çağsav tarafından yayınlanmış olan Türk Gitar Konçertoları albümünde yer almıştır.

    Program

    J. P. Moncayo, Huapango(yaylı versiyonu)
    A. Piazzolla, Buenos Aires’te Dört Mevsim
    L. Janacek, Yaylı Sazlar Orkestrası için “İdil”

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü