Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Otto Barok İzmir Konseri

    95 dakika
    • Klasik

    Otto Barok İzmir Konseri

    Salona; 7 yaş ve üzeri yaş grupları alınacaktır ve bilete tabidir!

    Otto Barok 29 Ocak Cumartesi 19.00 İzmir / Buca - Protestan Baptiste Kilisesi’nin eşsiz akustiği ve büyülü atmosferiyle buluşuyor.
    ‘’Müziğin Esrarengiz Yolculuğu’’
    Yaklaşık üç yüz bin yıldır dünyada olduğu tahmin edilen insanoğlu; İçinde hayat bulduğu “Ses Evreninde” tanıladığı sesler sayesinde, doğayla ve hemcinsleriyle etkileşim içinde bulunarak yaşamını sürdürmeye çalıştı. Türünün devamı için çabaladıkça sesler anlatım biçimlerine evirildi.. Ki bu sesler evrim süreci sonunda “Anlatım Sanatı” haline gelerek “Müzik” kavramını doğurdu.
    Günümüzde yapılan araştırmalar; Mezopotamya’da yaşayan ve birbirlerinden etkilenen uygarlıkların, dini ayinlerde ve törenlerde kullanmak üzere arp ve lir benzeri ilkel telli çalgıların yanında çeşitli türlerde vurmalı ve üflemeli çalgılar yaptıklarını zaman içerisinde bize göstermektedir.
    Müzikteki ses nasıl zamana bağlıysa, zamanda uygarlıkların sosyal ve kültürel gelişimlerindeki en büyük enstrümandı. Uygarlıklar zamanla geliştikçe kültür devrimleri birbirini izledi. Müzik olgusu ve enstrümanlar bu süreçte form olarak sürekli değişime uğrayarak günümüze kadar geldi.
    Erken dönemden günümüze kadar devam eden bu yolculukta müzik sadece kendisini değil, icracılarını da peşinden sürükleyip, diyar diyar gezdirdi ve onları farklı coğrafyalarda yeni kimliklere büründürdü.
    Zaman geçtikçe hayatlar tükendi, yeni yaşamlar peydah oldu… Ve bu süreçte bazı tınılar tamamen yok olmaya yüz tutarken, kimisi unutuldu, kimileri de gölgelere karıştı…
    İşte şimdi yeni bir yolculuk zamanı…
    Otto Barok, Genel Sanat Yönetmeni Orhan Avcı’nın rehberliğinde, unutulan tınıları hatırlatmayı, üzerlerindeki gölgeleri kaldırmayı ve onlara yeniden yaşam vermeyi kendisine şiar edinip, dönemin enstrümanlarına ve eserlerin doğal dokusuna sadık kalarak izleyicileriyle birlikte esrarengiz bir yolculuğa çıkmakta...
    Ve uğradıkları her kadim durakta heybelerini birbirinden güzel armonilerle doldurmakta..
    Topluluğun şefliğini keman ve çello sanatçısı Orhan AVCI gerçekleştiriyor.
    Otto Barok ‘iyi yolculuklar’ diler.
    Otto Barok müzik topluluğu, sanat yaşamına renk ve sıcaklık getirmek niyetiyle Nisan 2019’da keman / çello sanatçısı ve orkestra şefi Orhan AVCI önderliğinde kuruldu.
    Topluluğun yapısında; keman, viyola, çello, kontrbas, flüt, obua, perküsyon çalgıları, gitar, arp gibi klâsik çalgıların yanı sıra viola da gamba, lavta, klavsen, org, arşlut gibi antik formdaki enstrümanlar da bulunuyor. Ayrıca, vokal içerikli eserleri seslendirmek üzere ‘opera’ sanatçılarına da yer veriliyor.
    Topluluğun öncelikli hedefi, Barok Dönem’den seçme eserleri derleyip yorumlamak, müzik dünyasında adı pek duyulmamış ve eserleri günümüzde az seslendirilen bestecilere öncelik vermektir.
    Osmanlı İmparatorluğu döneminde yazılmış sözlü eserler ve enstrümantal eserleri otantik yapılarına sadık kalarak ve özgün formlarına titizlikle yaklaşarak yorumlamak, topluluğun ilkeleri arasında yer almaktadır.
    Otto Barok, kuruluşundan itibaren erken dönem müziğinin seçkin örneklerini dağarcığına katarak ileryen, tanınan, müzik severlerin yakından izlediği ve dinleyicilerden övgüler alan bir topluluktur. Sanat eleştirmenleri ve köşe yazarlarından tam not alarak, önemli başarılara imza atmaktadır. Seçkin bir müzik topluluğu ve “Türkiye’nin Erken Dönem Müziği Platformu’’ olma yolunda çalışmalarını büyük bir tutku ve titizlikle sürdürmektedir.

    Program
    Jean Philippe RAMEAU (1683 - 1764) ‘’Forets Paisibles’’
    Jean Philippe RAMEAU (1683 - 1764) ‘’Affricains’’
    Michel LAMBERT (1610 - 1696) ‘’Vos Mespris Chaque Jour’’
    Johann PACHELBEL (1653 - 1706) ‘’Canon’’
    Claudio MONTEVERDI (1567 - 1643) ‘’Amor’’
    Johann Sebastian BACH (1685 - 1750) ‘’Adagio’’
    King ALFONSO X. (1221 - 1284) ‘’Santa Maria’’
    ( 10 dakika ara )
    Girolamo FRESCOBALDI (1583 - 1643) ‘’Se L’aura Spira’’
    Georg Federich HANDEL (1685 - 1759) ‘’Lascia Ch’io Pianga’’
    Jean - Baptiste LULLY (1632 - 1687) ‘’Türk Tören Marşı’’
    Claudio MONTEVERDI (1567 - 1643) ‘’Pur Ti Miro’’
    Marin MARAIS (1656 - 1728) ‘’Sarabande”
    Anonim ‘’Lamma Bada Yatathanna’’
    • Anonim ‘’For Ever Fortune’’
    • Anonim ‘’Saw Ne Ye My Peggie’’
    • Niel GOW (1727 - 1807) ‘’Princess Royal’’
    • Turlough O’CAROLAN (1670 - 1738) ‘’Mrs. Judge’’
    • John PEACOCK (1756 - 1817) ‘’Cuckold Come Out the Amery’’
    Johann Sebastian BACH (1685 - 1750) ‘’Prelude’’
    Hammamizade İsmail Dede Efendi (1778 - 1846) ‘’Gülnihal’’
    Stefano LANDI (1587 - 1639) ‘’Passacaglia Della Vita’’

    Not: Elde olmayan nedenlerden dolayı konser programında değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler program değişikliği gerekçesi ile iade edilemez.

    Genel Sanat Yönetmeni: Orhan Avcı

    Sanatçılar

    Şef - Keman / Çello: Orhan Avcı 

    Vokal: Buse Çalış

    Keman: Ahmet Düzenoğlu

    Vokal: Yılmaz Karaman 

    Çello: Pelin Odabaşı

    Keman: Aslıhan Gazioğlu 

    Viyola: Arvin Mehryarı 

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Benzer Etkinlikler

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü