Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Pera Şarkıları (Türk-Rum-Ermeni Bestekarlar) İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu

    • Konser

     İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu

    Pera Şarkıları (Türk-Rum-Ermeni Bestekarlar)

    Dinlerken o günlerin esintisini üzerinizde hissedeceğiniz bir konser “Pera Şarkıları...”

    Pera birçok anlamının yanında İstanbul Beyoğlu ilçesinde Tünel-Taksim arasında uzanan İstiklâl Caddesi ve ona açılan sokakların belirlediği alanı kapsayan semtin adı. Tarih sayfalarındaki bilgilere göre bu semtin, İstanbul'un fethinden önce yaşamış olan Ermeni ve Rumlar'ın kültürlerinin zaman içinde harmanlanması ile oluşmuş olan dokusundan, müziğimiz de fazlasıyla nasibini almış. Itrî'nin Neva Kâr'ı ile başlayacak olan konser,bu kültürel mirasın zenginliğine ait eserlerle taçlanacak. 1987 yılında Tanburî Necdet Yaşar tarafından kurulan Topluluk, konserde farklı dillerin, kültürlerin ve dinlerin asırlardır birlikte barış içinde yaşadığı İstanbul'un tarihi kimliğini müzik sanatının farklı tınıları ile buluşturarak muhteşem bir performans ile izleyicilere sunacak.

     

    AKM ETKINLIK NOTLARI

    Iade ve Degisiklik

    Satin alinan biletler, etkinligin iptali veya tarih degisikligi olmasi durumu disinda degistirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçeklesecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satin alan herkes bu kurallara uymayi ve yaptirimlari kabul etmis sayilir.
    Ögrenci bileti, ögrenci kimligi ile geçerlidir. Ögrenci kimliginin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmedigi kisileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanina almama hakkina sahiptir.

    Sagliginiz Için

    T.C. Içisleri Bakanligi'nin 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunlulugu" konulu genelgesi uyarinca koronavirüs salgininin son dönem seyri ve toplum sagligina olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katilmadan önce PCR testi ile tarama yapilmasina gerek olmadigina karar verilmistir.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasinda kamera, fotograf makinesi, cep telefonu vb. kayit cihazlariyla kayit yapilmasi yasaktir. Kayit cihazlari mekânlara alinmayacaktir.

    Tüm etkinlik 7 yas ve üstü katilimcilar için uygundur.
    Etkinlik basladiktan sonra salona seyirci alinmayacaktir.

    Mekân Kurallari

    Etkinlik baslangiç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinligin kapisinda olacak sekilde hazir olunmasi gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarinda degisiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarina en yakin yeri temin edecek bir oturma plani hazirlayacaktir. Satin alinan biletler, mekân degisikligi nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uymasi zorunludur. Etkinlik boyunca yer degisikligi yapilamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar disindaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü