-

Bir Sergiden Resimler - Emir İlgen Piyano Resitali

  • Konser

Bir Sergiden Resimler - Emir İlgen Piyano Resitali

Yaş Sınırı: 5+

Her ayın son Salı günü gerçekleşen “Bir Sergiden Resimler” Konserleri ile Yapı Kredi bomontiada oda müziğinin çeşitli yorumlarına ev sahipliği yaparken, usta sanatçılara ve genç müzisyenlere yer veriyor.
9 yaşında katıldığı Almanya Clara Schumann Musik Schule Uluslararası Piyano yarışmasında aldığı ‘Assoluto Birincilik Ödülü’ ile parlak bir kariyere adım atan henüz 17 yaşındaki piyanist Emir İlgen, 17 Mart'ta Salı Klasikleri: Bir Sergiden Resimler serisi kapsamında Yapı Kredi bomontiada'da!
Rembrandt’ın ünlü tablosu “The Polish Rider” eserinden esinlenilen bu konserde Polonyalı besteci Chopin’in eserlerini Emir İlgen’in sıradışı yorumu ile dinleyeceğiz. Esrarengiz ve romantik bir karaktere sahip “The Polish Rider” tablosu ve resmedilen Polonyalı Genç Süvari ile bir başka genç piyanistin Polonyalı ünlü bestecinin eserlerini yorumlayışına şahitlik edeceğiz.
Biletler Biletinial'da!
/////////////////////////
‘Paintings from an Exhibition’ concert series will take place on the last Tuesday of every month throughout the year. Yapı Kredi bomontiada will host masters of chamber music and also introduce you to new talents.
Each concert in the ‘Paintings from an Exhibition’ series will bear the name of a famous painter's painting.
The 17-year-old pianist Emir İlgen, who stepped into a brilliant career with the 'Assoluto First Prize' that he received at Clara Schumann Musik Schule International Piano Competition, will be at Yapı Kredi bomontiada on March 17, as a part of Tuesday Classics: Paintings from an Exhibition concert series!
In this concert inspired by Rembrandt's famous painting "The Polish Rider", we will listen to the works of Polish composer Chopin with an extraordinary interpretation of Emir İlgen. We will witness the mysterious and romantic character “The Polish Rider” and the Polish Young Horseman illustrated and another young pianist's interpretation of the works of the famous Polish composer.
Tickets at Biletinial!

Program:

Ludwig van Beethoven - 2 Rondos, Op.51

No. 2 - Andante cantabile e grazioso (G major)

Ludwig van Beethoven - Piano Sonata No.28, Op.101

Etwas lebhaft und mit der innigsten Empfindung. Allegretto ma non troppo (A major)
Lebhaft. Marschmäßig. Vivace alla marcia (F major)
Langsam und sehnsuchtsvoll. Adagio, ma non troppo, con affetto (A minor)
Geschwind, doch nicht zu sehr, und mit Entschlossenheit. Allegro (A major)

––ara––

Frédéric Chopin - Ballade No. 3 in A-flat major, Op.47 

Felix Mendelssohn - Variations sérieuses, Op.54 

Franz Liszt - Années de pèlerinage II, S.161 

No. 7. Après une lecture du Dante. Fantasia quasi Sonata

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü