Salı Konserleri

Salı Konserleri

  • Klasik

ALLEGRA ENSEMBLE

Biz kimiz?

8 kadın. 8 konservatuar kökenli müzisyen. Birlikte müzik yapmanın keyfini yaşama ve dinleyicilerle paylaşma heyecanıyla bir araya gelmiş 8 ayrı dünyayız aslında. Sloganımız “Bi’ Dünya Müzik”. Bu başlık altında tek bir dünyayı 8 kadın olarak tüm renkleriyle yansıtma çabası içindeyiz. Öncelikle kendi kültürümüzden kopmadan türkülerimizi repertuara aldık. Ardından dünya müziğinin seçkin örneklerinden yola çıkarak tangolar, müzikaller, fadolar, şansonlar ve klasik caz parçalarını repertuarımıza ekledik. Bütün bu bilinen müzik örneklerini klasik müzik enstrumanları ile çok sesli olarak icra ederek Türkiye’de bu alanda yoruma önemli bir yenilik getirdik. 

Osman İşmen bütün bu yeni düzenlemelerin sahibi usta sanatçı. Grubumuz için kendi eserlerini de yaratan Osman İşmen, bu yolculukta bize yeni soluklar yaratan en önemli kişi. 

Grubumuzun ilk oluşum zamanları ise aslında 2005 yılında başladı. O zamanlar Allegra Yaylı Quartet olarak doğan grubumuz, o dönemde kendi özel konser organizasyonlarının yanı sıra Devlet Opera ve Balesi bünyesindeki çeşitli konser programlarında da yer aldı.

Son 1 yıldır 8 kadından oluşan son şekline ulaşan Allegra Ensemble olarak yurtiçi ve yurtdışında birçok konser verdik. Her konserde öncelikle kendi yüreklerimize dokunabilmeyi sonrasında da bu samimiyetin gücüyle seyirciyle bütünleşmeyi arzuladık ve bunu gerçekleştirdik. Bu konserlerimizden örneklere https://tr-tr.facebook.com/allegraensemble facebook adresimizden ulaşabilirsiniz.

Kendi ayakları üzerinde durmayı bilen, birlikte müzik yapmaktan, bir araya gelip sohbet etmekten, anı paylaşmaktan, hayatı eşitlik ve vicdan duygularıyla yaşamaktan onur duyan çağdaş Türk kadınları olarak kadının gücüne her zaman inandık. Bunun verdiği güçle her zaman daha da iyi işler yapmayı hedefledik. Tüm bu bilgilerin ışığında müziğimizi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.  

KONSER PROGRAMI

BANA BANA GEL

SIYAH GÖZLER

KISS OF FIRE

CANCAO DO MAR

MOSTARSKI DUCANI

DEVOIKO

SAGAPO

DEN SE THELO PIA

SOUS LE CIEL DE PARİS

PADAM PADAM

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM

NASİP OLUR AMASYAYA VARIRSAN

GELEVERA DERESİ

DİVANE AŞIK

ÇAYELINDEN ÖTEYE

MAGUSA LİMANI

YALGIZAM

BELL

CABARET

NEWYORK NEWYORK

SPENTE LE STELLE

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü