Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Salı Konserleri - Çello Orkestrası

    • Konser

    Salı Konserleri - Çello Orkestrası

    Yer: Yılmaz Güney Sahnesi
    Tarih: 22.11 2022
    Saat: 20.00

    “Viyolonsel Orkestrası”, Gazi Üniversitesi himayesinde, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda eğitimini sürdüren lisans ve lisansüstü öğrencilerinin temelini oluşturduğu, Kars’tan Burdur’a, Batman’dan Nevşehir’e, Urfa’dan Samsun’a farklı üniversitelerde, BİLSEM ve güzel sanatlar liselerinde viyolonsel dersi veren öğretim elemanları ve öğrencilerinin de konuk olduğu, devlet ve özel kurumlarda çalışan ve emekli olmuş olan müzik öğretmenlerinin katılım gösterdiği gönüllü bir topluluktur. Çalıcı sayısı her geçen gün artan toplulukta 4 yaşından 70 yaşına kadar farklı yaş ve meslek gruplarında amatör olarak viyolonsel eğitimlerine devam eden viyolonselciler de yer almaktadır. Viyolonsel orkestrası her konserinde amatör çelloculara da yer vererek toplumda “amatör çalgı eğitimi”nin de önemini vurgulamayı amaç edinmiştir.

    Konser programı oluşturulurken öncelikle Müzik Eğitimi ABD öğrencilerinin teknik ve müzikal gelişimleri , akademik ilerleyişlerine ders dışı katı sağlama, viyolonsel eğitiminin önemli ögeleri “etüt ve sonatları” çalma hedef alınır. Ayrıca müzikal beğeni ve müzik kültürüne katkı sağlayacak birçok müzik türleri ve çalım stillerini içeren türküden tangoya, film-dizi müziklerinden popüler müziğe farklı müzik türleri de her konser programında seyircilerin beğenisine sunulur. Viyolonsel orkestrasının müzik öğretmeni yetiştirmede “viyolonsel” çalgısının önemi ve sınırlarını ifade etmesi açısından bir yol olduğunu aynı zamanda “müzisyen müzik öğretmeninin” müzik derslerinin itibar ve saygınlığı için bir gereklilik olduğunu vurgulamak isteriz. Orkestramız temelde “müzik ve viyolonsel” ortak paydasında oluşmuş olsa da “dayanışma, işbirliği” ve “sevgi” nin ön planda tutulduğu, “birlikten kuvvet doğar” düşüncesiyle yola çıkılan ve tüm Türkiye’yi kucaklayan bir projedir.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü