-

Salı Konserleri - Sevgililer Günü Özel Konseri

  • Klasik

D. Plante
Tango suite

K. Fındıklı
Karmaşık Beşli

K. Fındıklı
Anadolu'dan Esintiler

P. Rivera
Contradanza

J. Medaglia
"Belle Opoque en Süd-America"
Nefesli Beşli için Suit

J. Strauss
Pizzicato Polka

Anonim 
Üsküdar
 
Anadolu Nefesli Beşlisi
 
Gerek Türkiye, gerek dünya arenasında ismini duyurmak amacı ile 2014 yılında bir araya gelen topluluk, nefesli beşli için bestelenmiş en önemli ve en değerli eserleri yorumlaması ve Türk bestecilerinin eserlerini seslendirip düzenlemesi ile özgün bir anlatıma sahiptir. Amacımız hem Türk bestecilere kentet müziği için ilham vermek hem de Anadolu’ya ait değerlerimizi Türkiye ve Dünya arenasına yaymaktır. Geleneksel müzik kültürümüz içindeki ezgileri modern batı enstrümanları ile buluşturan Anadolu Nefesli Beşlisi, çalışmalarıyla eşsiz güzellikteki ezgileri yeni bir anlatım biçimiyle dinleyici ile buluşturmaktadır. Anadolu Nefesli Beşlisi, Anadolu’nun zengin geleneksel müziklerinden derlenen türkülerini, âşıklarımızın deyişlerini yeni bir anlayış içinde yorumlamakta ve binlerce yıl öncesinden gelerek hala devam eden geleneksel müzik kültürünün, acılarla ve sevinçlerle harmanlanmış eşsiz örneklerini repertuvarında bulunmaktadır.
 
Anatolian Wind Quintet
 
The Anatolian Wind Quintet came together in the year 2014, already has a unique style in performing and arranging the most important pieces that were composed for quintet, also by the Turkish composers, making it’s name known in Turkey as well as in the World arena.Our goal is to inspire the composers about the quintet music and to introduce the Anatolian values to Turkey as well as to the rest of the World. On the repertoire, the Anatolian Wind Quintet has folkloric songs compiled based on the rich traditional musical pieces. The Quintet also performs some unique pieces that came to date from centuries before and one of the major goals of the Anatolian Wind Quintet is to arrange and perform the pieces composed by the composers that belong to the Anatolian Civilizations.
 
Cem Önertürk
 
1986 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 12 yaşında iken İlhan Baran ile başladı.1999 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi sınavını kazandı ve Stiliana Stavreva’nın flüt sınıfına kabul edildi. Gülşen Tatu, Robert Winn, Patrick Gallois, Maurice Steger ve Emmanuel Pahud’un Master Class’larına aktif olarak katıldı. Şubat 2005’te Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile Unicef yararına solist olarak konser vermiştir. Mart 2006'da "Yamahascholarship", 2007’de DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) müzik burslarına layık görülmüştür. 2007 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi‘nden Onur Derecesiyle mezun olan Önertürk, Hochschule für Musik und Theater Hannover’in, ve Hochschule für Musik und Theater München’in master programlarına kabul edilmiştir. Cem Önertürk Hochschule für Musik und Theater München’de Prof. Andras Adorjan ile Yüksek Lisans çalışmalarını 2009 Eylül ayında; doktora çalışmalarını Stiliana Stavreva ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü’nde 2013 Haziran ayında tamamlamıştır. 2015 Nisan ayında Doçent ünvanı almıştır. 2007 yılının eylül ayında ise Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Cahit Koparal Flüt Yarışması”nda birincilik ödülünü kazanmıştır. 2009-2010 konser sezonunda Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile A. Khachaturian flüt konçertosunu seslendirmiştir. 2008 Temmuz ayında “Young Euro Classic” yaz festivali kapsamında kurulan orkestra ile Çin Halk Cumhuriyeti’nde Şanghay ve Pekin şehirlerinde, Almanya’da Münih ve Berlin şehirlerinde orkestra ile konserler vermiştir. 2011 yılının Haziran ve Temmuz aylarında ünlü şef Lorin Maazel’in yönettiği “Castleton Festival Orchestra” ile Amerika ve Kanada turnelerine katılmış 18 konserde solo flütist olarak görev almıştır. Sanatçı, Kapadokya’da her yaz düzenlenen “Klasik Keyifler Müzik Festivali”, 2013 yılından itibaren Afyon Müzik Festivali ve Opus Amedaus Müzik Festivali, Hezarfen Ensemble ile 2013 yılında Berlin’de düzenlenen “Marz Musik” Modern Müzik Festivali ve Münster Müzik Festivallerinde sahne almıştır. 2015 yılında düzenlenen MUSMA nefesli beşlisi ile Ankara müzik festivali için konser vermiştir. Önertürk halen Bilkent Senfoni Orkestrası, Ankara Filarmoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Hezarfen Ensemble, Goodfellas Ensemble, Anadolu Nefesli Beşlisi, TrioNeo ve DuoSonant müzik toplulukları ile konserler vermekte, Bilkent Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde flüt ana sanat dalı dersleri vermektedir.
 
Ufuk Soygürbüz
1985'de Ankara'da doğdu. Müzik yaşamına küçük yaşlarda Türk Halk Müziği ve Sanat Müziği dallarında çeşitli enstrümanlar çalarak başladı. 1998–1999 eğitim‐öğretim yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulu'nun açmış olduğu yetenek sınavını kazanarak obua sanat dalına tam burslu olarak kabul edildi. 1998–2000 yıllarında Massimo Sasseo, 2000–2002 yıllarında Oleg Yakuboviç ile çalıştı. 2003'de Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nin lisans programına kabul edildi. 1999'da Heine Krepl, 2000'de Adrian Petrescu, 2006'da Maurice Steger'in ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. Bir çok orkestrada misafir sanatçı olarak görev aldı. 2006 yılında Kudret Emrahlı ile Bilkent Genç Virtüözleri eşliğinde J.S.Bach'ın keman-obua konçertosunu seslendirdi. 2008 yılında Vladimir Ashkenazy yönetiminde ki Türk-Yunan Gençlik Orkestrası'nda görev aldı. Ankara Nefesli Beşlisi ile TRT Radyo 3'te (17.10.2011)ve Uluslararası Makedonya Modern Müzik Festivali'nde (29.03.2012)konserler verdi. 2002 yılından itibaren çalışmalarını Ayşe Sezer ile devam ettiren Ufuk Soygürbüz, 2006–2007 eğitim yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden "Yüksek Şeref" derecesi ile mezun oldu. Yüksek lisans çalışmalarına Ayşe Sezer ile başlayan sanatçı 2008 Eylül ayında Selçuk Akyol ile çalışmalarına devam ederek 2009 Ocak ayında mezun olmuştur. 2006-2013 yılları arasında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmış ve Antalya Devlet Konservatuarı'nda oda müziği dersleri vermiştir. Bilkent Nefesli Topluluğu'nun üyesidir. Sanatçı 2013 Haziran ayından itibaren Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaktadır.
 
Kıvanç Fındıklı
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarın ‘da Oktay Bagırov'un klarinet sınıfında öğrenimine başladı. 1999 yılında Mimar Sinan Rotary kulübünün düzenlemiş olduğu genç müzisyenler yarışmasında 3.lük ödülü,2002 yılında Bulgaristan'ın Dobrich&Albena şehrinde düzenlenen 7. uluslararası genç müzisyenler yarışmasında 2.lik ödülü,2005 yılında Bulgaristan'ın başken Sofia'da düzenlenen uluslararası genç müzisyenler yarışmasında 1.lik ödülleri almıştır. Aynı yıl Bulgaristan'ın Burgaz şehrine konser için davet edilmiştir. Dünyanın önde gelen klarnet sanatçılarından Alain Damiens, Sarah Elbaz, Nicolas Baldeyrou, Nusret İspir gibi isimlerin düzenledikleri master kurslara aktif olarak katılmıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarın ‘da çalışmalarına devam etmiştir ve pekiyi derece ile mezun olmuştur. Aynı yıl Akdeniz Gençlik Orkestrasının açtığı sınavı kazanarak konser turnesine çıkamaya hak kazanmıştır. 2007 yılının kasım ayında Cemal Reşid Rey konser salonunda İdil Biret ve Boğaziçi Quartet ile S.Prokofiev'in Klarnet, Piyano ve Yaylı Dörtlü için Uvertür "Sur Themes Juifs” eserini seslendirmiştir. 2008 yılında İzmir Sanat konser salonunda KALKEDON nefesli beşlisi ile konser vermiştir. Aynı yıl Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sınavını kazanmıştır. 2009 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile W.A.Mozart klarnet konçertosunu seslendirmiştir. Cemal Reşid Rey Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Şişli Belediyesi Senfoni Orkestrası , İstanbul Filarmoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında görev almıştır. Halen Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında klarnet sanatçısı olarak görev yapmaktadır.
 
Ozan Evruk
Müziğe 1996 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı Fagot Bölümünde Orhan Nuri Göktürk'ün öğrencisi olarak başladı. Daha sonra Günnur Kurt ve Tahsin Arslan (CSO) ile çalışmalarına devam ederek okul hayatı boyunca birçok oda müziği, orkestra ve solo konserler verdi. 2001 yılında göstermiş olduğu başarılardan dolayı sınıf atladı. Orkestra@Modern'in üyeliğini yaptı. Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve H.Ü Akademik Senfoni Orkestrasında görevler aldı. 2005 yılında Tahsin Arslan'ın sınıfından mezun oldu. Mezun olur olmaz, İngiltere'de Royal Northern College of Music (Kuzey Kraliyet Müzik Okulu ) tam burslu olarak kabul edildi ve Ezcacıbaşın’dan aldığı burs ile İngiltere'ye gitti. İngiltere'deki iki senelik yüksek lisans ve bir senelik asistanlık programında, Graham Salvaga (Halle Orchestra),David Chatwin (BBC Filarmoni) ve Prof. Stefano Canuti ile çalışmalarını sürdürdü ve okulda bir sene boyunca asistan olarak Fagot dersleri verdi. Okulda düzenlenen solistlik yarışmasını kazanarak RNCM Symphony orkestrasıyla Jolivet Fagot Konçertosunu seslendirdi. Bunun yanında birçok ünlü müzisyen ile de çalışma imkanı buldu. Oda Müziğinde Hans jörg Schellenberger, Maurice Bourge ile çalıştı. Tolga Alpay (İZDSO), Lyndon Was (Münich Filarmoni), Prof. Pascal Gallois'nın ustalık sınıflarına kaldı. Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası ve Gustav Mahler Gençlik Senfoni Orkestralarının üyeliğini yaptı ve bu orkestralar ile Avrupa ve Güney Amerika turnelerine katıldı ve çeşitli festivallerde konserler verdi. Aynı zamanda BBC Filarmoni ve Bilkent Senfoni orkestraları ile çalışma imkanı buldu. İsveç'te düzenlenen Aurora Chamber Music festivaline burslu olarak katılma hakkı kazandı. Burada Ole Krisan Dahl (Köln WDR Senfoni) ile çalıştı. Aurora Festival Orkestrası ile de konserler verdi. 2015 Ağustos ayında Montreux müzik festivalinde European Philharmonic of Switzerland orkestrasına “Orchestra in Residance” kapsamında davet edildi ve orkestra ve oda müziği konserleri gerçekleştirdi. Bilkent Senfoni Orkestrası 2015-16 sezonunda Dünyaca ünlü Fagot sanatçısı Sergio Azzolini ile solist olarak konser gerçekleştirmiştir. Ozan Evruk 2009 yılından bu yana Bilkent Senfoni Orkestrasının Fagot Grup şefliğini yapmakta ve Fagot dersleri vermektedir.
 
Hüseyin Uçar
1989 yılında Ankara'da doğdu. Korno eğitimine 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Bekir Çamcı ile başladı. 2009 yılında sınıf atlayarak mezun olmuştur. 2007 yılında İzmir'de düzenlenen masterclassta Stefan Dohr ile, 2008 yılında yine aynı masterclassta Hermann Baumann ile çalıştı. 2010 yılında Ankara'da düzenlenen masterclassta Mahir Çakar ile çalışmıştır. 2006-2009 yılları arasında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Jungenç Filarmoni Orkestrası ile yurtiçi ve yurtdışı turnelerinde solo kornocu olarak yer alıp; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve daha birçok orkestrada misafir sanatçı olarak konserler vermiştir. 2008-2009 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde, 2009-2010 sezonunda Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nda misafir sözleşmeli sanatçı olarak yer almıştır. 2011 yılından beri Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde kadrolu sanatçı olarak çalışmaktadır. Görev aldığı eserler arasında; Saraydan kız kaçırma Giselle Binbirgece masalları Carmen Ali baba ve kırk haramiler Venedikte bir gece Korsan La boheme İstanbulname Çardaş prensesi Don kişot Zorba Madam butterfly 4.murat 3 silahşörler Birjan ve sara Sihirli flüt Batı yakası hikayesi Uyuyan güzel Manon lescout La traviata İl travatore bulunmaktadır. Uçar Hacettepe Üniversitesi 80. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen konserde, Hacettepe Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konser vermiştir. Sanatçı yüksek lisans çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarında sürdürmektedir.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü