Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Saye

    Doğanbey, 38, Talatpaşa Blv, 06050 Altındağ/Ankara 31 Ocak 2023 Salı
    • Konser

    Saye

    Proje Tasarım : Ayhan Akın
    Genel Sanat Yönetmeni : Ömer Belviranlı

    Saye Müzik ve Dans Topluluğu ; İsminin anlamı gibi koruma, kayırma, yardım ilkeleri ile kurulmuş bir sanat ve sanatçılar topluluğudur. Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın Tevhit inancı altındaki farklı ibadet çeşitliliklerini müzik, dans ve tiyatral anlatımla sahneye koymak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek gönül köprüleri kurmaktır. İslâm tevhid dînidir. Tevhit, Allah’tan başka mâbud tanımamaktır. Kullara, mallara ve mevkîlere kulluğu reddetmektir. Zira tevhit akîdesinin ortaklığa tahammülü yoktur.

    Sayenin yolu tasavvuf yolu, İslam'ın ahlak prensiplerini en ince ayrıntılarıyla yaşayıp ruh ve kalp temizliğine odaklanıyor.

    Sema ve semah tüm zenginlikleri ile beraberce hakka yürüyorlar. İlahiler,kasideler,deyişler aynı yaradanın adını zikrederek tevhit inancında birleşiyor.

    Hz. Mevlana, Peygamber Efendimiz’in(s.a.v.) sünneti ve İmam Ali'nin (as) velayeti üzere devam eden irşad yolunda devam etmiş; uluhiyet ve tevhid inancı ile İslam'ı yaşamıştır. Nefis tezkiyesi, istikamet, teslimiyet ve zikir ile vuslata ermiştir.

    Hacı Bektaş Veli, her şeyi insanda arayan Hakkı kendi özünde, kendi özünü Hakta bulan anlayışıyla barışı, sevgiyi ve bilimi kendisine rehber kılmıştır. Uygarlıklar beşiği Anadolu'nun zengin kültür mozaiğini bozmadan, parçalamadan, farklılıklarıyla sevgi ve hoşgörü temelinde bir araya getirerek ve tasavvufla yoğurarak Anadolu Alevi ve Bektaşiliğinin doğmasına öncülük etmiştir.

    Yunus Emre hazretlerinin dediği gibi “şeriat tarikat yoldur varana, hakikat meyvesi handan içeru” gelin bu yolda beraber olalım beraber hakka yanalım.

    1.KATEGORİ : A-F

    2.KATEGORİ:  G-P

    3.KATEGORİ : R-Z

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Ankara - CSO ADA ANKARA Tarihi Salon

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan         dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Saye Biletleri ve Fiyatları

    AnkaraSaye Ankara Biletleri

    AdresCSO ADA ANKARA Tarihi Salon
    30,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü