-

Şeb-İ Arus Yıldönümü Konseri Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

İstanbul - AKM Tiyatro Salonu 19 Aralık 2021 Pazar
  • Klasik Türk Müziği

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

Şeb-İ Arus Yıldönümü Konseri 

Mehmet Güntekin yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu konserinde, Şeb-i Arûs’un yıldönümü vesilesiyle Dede Efendi’nin Ferahfezâ Âyini’ni seslendirecek. Konserde ayrıca, UNESCO tarafından vefatının 700’üncü yıldönümü dolayısıyla ilân edilen “Yûnus Emre Yılı” etkinlikleri kapsamında, büyük mutasavvıfın şiirlerinden bestelenmiş eserlere yer verilecek. Konserin sololar bölümünde Birol Yayla (tanbur), Samim Karaca (ud / konuk solist), Salih Bilgin (ney), Taner Sayacıoğlu (kanun) ve Lütfiye Özer’den (kemençe) oluşan Klasik Sazlar Beşlisi ile Bekir Ünlüataer ise klasik ve neoklasik dönemlerden seçilmiş eserlerle müzikseverlerin huzurunda olacak.

Mehmet Güntekin, Şef
Bekir Ünlüataer ve Birol Yayla, Tanbur
Samim Karaca, Ud / Konuk Solist
Salih Bilgin, Ney
Taner Sayacıoğlu, Kanun
Lütfiye Özer, Kemençe

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
İstanbul Avrupa - AKM Tiyatro Salonu

AKM ETKİNLİK NOTLARI

İade ve Değişiklik

Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

Sağlığınız İçin

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

Etkinlik Süresince

Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

Mekân Kuralları

Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü