-

Serhan Bali ile Açıklamalı Konserler

70 dakika
  • Konser

Serhan Bali ile Açıklamalı Konserler

• Etkinlik girişinde “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacaktır.
• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır
• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

Konser Solistleri: Can Çakmur

Konser Açıklaması: Müzikte 19. yüzyıl Alman Romantizminin öncü ve büyük isimleri Franz Schubert ve Robert Schumann’ın solo piyano eserlerine odaklanacağımız sezonun bu ilk konserinde piyanistimiz Can Çakmur, yaşadığı dönemde Beethoven’in gölgesinden kurtulamayıp gerçek değeri ölümünden çok sonra anlaşılabilmiş Franz Schubert’in D. 959 La majör Piyano sonatını seslendirerek resitaline başlayacak. Bu anıtsal eserin ardından resitalin ikinci yarısında, Schubert’in izlerini takip edip müzikte Alman Romantizmini zirveye çıkarmış bir büyük usta olan Robert Schumann’ın özgün sanatını ve ayrıksı kişiliğini en iyi temsil eden Kreisleriana adlı eseri Çakmur tarafından seslendirilecek. Son yıllarda kazandığı yarışma başarıları, dünya çapında verdiği konserler, yaptığı CD kayıtları ve aldığı uluslararası ödüllerle isminden en fazla bahsettiren genç sanatçılarımızdan biri olan Can Çakmur Ankaralı müzikseverlere son dönemde üzerinde en fazla yoğunlaştığı bestecilerin eserleriyle seslenecek.

2021-22 sezonunda bu konser serisini hazırlayıp sunacak olan müzik araştırmacısı ve yazarı Serhan Bali, son yıllarda Batıya Yolculuk adıyla yaptığı klasik müzik bestecilerini tanıtmaya yönelik belgeselleri, halka yönelik verdiği klasik müzik seminerleri ve son olarak Flu TV’de hazırlayıp sunduğu Olmaz Öyle Saçma Müzik adlı serisiyle klasik müzik sanatını geniş kitlelere tanıtma ve sevdirme misyonunu hız kesmeden sürdürüyor.

Bali’nin Schubert ve Schumann üzerine vereceği kapsamlı bilgilerle, seslendirilecek eserler üzerine yapacağı aydınlatıcı açıklamalarla zenginleşecek olan Can Çakmur resitali, dinleyicilere doyurucu bir konser deneyimi vaat ediyor.

                               

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü