Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sibel Köse & Michiel Borstlap – Love Songs - 6. Uluslararası Bodrum Caz Festivali

    • 6.Bodrum Jazz Fest.

    Sibel Köse & Michiel Borstlap – Love Songs - 6. Uluslararası Bodrum Caz Festivali

    24 Haziran 2022, Cuma 21:30

    Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

    Sibel Köse                        

    Michiel Borstlap            

    Festivalin başlangıcından bu yana sahnelerimizi onurlandıran Sibel Köse ile yine uzun yıllardır müziğini beğenerek dinlediğimiz Michiel Borstlap, ikili olarak gerçekleştirdikleri Love Songs albümünün ikinci konserinde 6. Uluslararası Bodrum Caz Festivali’nde sahne alıyor.

    Ankara doğumlu Sibel Köse Türkiye’nin önde gelen caz vokalistlerinden ve eğitmenlerindendir.

    1992 yılında Zamosc Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması'na katılarak Birincilik Ödülü kazandı. Bugüne dek Polonya, Kosova, Fransa, Hollanda, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Estonya, İspanya, Kuveyt, Bahreyn, Dubai, Rusya, Senegal, Fas ve Güney Afrika'da birbirinden farklı projelerde şarkı söyledi; 2008 “Nina Simone Tribute” konserinde Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaştı. ​Köse, bir müzisyen olarak sahip olduğu yetenek ve beceriyi 1999 yılında Ankara’da başlattığı ve halen İstanbul’da devam eden caz vokal atölyeleri ile müzisyenlere ve caz severlere aktarmakta, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Yüksek Lisans Programı’nda dersler vermekte, on yılı aşkın süredir Polonya Pulawy’de düzenlenmekte olan uluslararası caz yaz okulunda vokal eğitmeni olarak görev almaktadır.

    Michiel Borstlap 1992 yılında Brüksel'de Avrupa Yarışmasında 'En İyi Solo Caz Performansı Ödülü'nü alarak adını duyurdu. 1996 yılında Thelonious Monk Besteci Ödülü'nü kazandı. Herbie Hancock, Bill Bruford, Gino Vannelli, Pat Metheny, Wayne Shorter gibi ustalarla çalıştı ve dünyanın önemli caz festivallerine katıldı. New York Times kendisinden 'kristal berraklığında çalıyor' diye söz ederken Washington Post 'Mozart Sonatlarına has zengin melodi ve tonal parlaklığa sahip' yorumlarıyla değerlendirdiler. Yirmi beşten fazla albüm yapan sanatçı, 2006 yılında Bodrum Festivali'nde Sibel Köse ile ilk kez bir araya geldi. 2017 yılında Ankara’da kaydedilen Love Songs albümünde Sibel Köse’ye eşlik eden Bortslap Kraliyet Akademisi üyesi olup, ilk Arap operası Avicenna-İbni Sina'nın da bestecisidir.

    Friday, June 24, 2022 21:30

    Dibeklihan Culture and Art Village

    Sibel Köse & Michiel Borstlap – Love Songs

    Sibel Kose 

    Michiel Borstlap 

    Sibel Köse, who has honored our stages since the beginning of the festival, and Michiel Borstlap, whose music we have been listening to for many years, are taking the stage at the 6th International Bodrum Jazz Festival in the second concert of the album Love Songs they performed as a duo.

    Ankara-born Sibel Köse is one of Turkey's leading jazz vocalists and instructors.

    She won the First Prize by participating in the Zamosc International Jazz Vocalists Competition in 1992. She has sung in different projects in Poland, Kosovo, France, Netherlands, Greece, Czech Republic, Germany, Estonia, Spain, Kuwait, Bahrain, Dubai, Russia, Senegal, Morocco and South Africa; She shared the stage with Dee Dee Bridgewater, Raul Midon and Stacey Kent at the 2008 “Nina Simone Tribute” concert. Köse transfers his talent and skill as a musician to musicians and jazz lovers with the jazz vocal workshops he started in Ankara in 1999 and still continues in Istanbul. She works as a vocal instructor at the international jazz summer school held in Pulawy.

    Michiel Borstlap made a name for himself by receiving the 'Best Solo Jazz Performance Award' at the European Competition in Brussels in 1992. He won the Thelonious Monk Composer Award in 1996. He worked with masters such as Herbie Hancock, Bill Bruford, Gino Vannelli, Pat Metheny, Wayne Shorter and participated in the world's major jazz festivals. The New York Times referred to him as 'playing with crystal clarity', while the Washington Post commented that he 'has the rich melody and tonal brilliance typical of Mozart Sonatas'. Having made more than 25 albums, the artist met with Sibel Köse for the first time at the Bodrum Festival in 2006. He is a member of the Bortslap Royal Academy, accompanying Sibel Köse in the album Love Songs recorded in Ankara in 2017, and is the composer of the first Arabic opera, Avicenna-Ibni Sina.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü