Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Şuşa - Azerbaycan’ın Kültür Başkenti

    • Konser

    Şuşa-Azerbaycan’ın Kültür Başkenti

    12. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali

     Şuşa Yaylılar Orkestrası

    • Etkinlik girişinde “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması yapılacaktır.
    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır
    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    Solist: Şefika Kutluer

    Sihirli flüt Şefika Kutluer Azerbaycan’dan gelecek Şuşa Yaylılar Orkestrası Eşliğinde çok bilinen Azerbaycan ve Türk eserlerinin özel aranjelerinin seslendirileceği bir konser veriyor.

    Azerbaycan’ın geçen seneki zaferi sonucu azad edilen Azerbaycan’ın Kültür Başkenti Şuşa’nın kutlanacağı konser Azerbaycan Büyükelçiliği, Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı, Türkiye Azerbaycan Dostluk Bilim Eğitim Sanat ve Ekonomik İşbirliği Derneği ve Tika ve işbirliği ile düzenlenmektedir.

    New York Times eleştirmenlerinin attığı başlık olan “Sihirli Flüt” unvanı ile anılan, dünyaca ünlü flüt sanatçımız, Devlet Sanatçısı Şefika Kutluer tarafından düzenlenen “Doğu Batı ile Buluşuyor” temalı festivalin 12.si bu sene sonbaharda gerçekleştiriliyor.

    2010 yılında Ankara’da başlayan sonraki yıllarda Anadolu’nun farklı kentlerine de açılan “Uluslararası Şefika Kutluer Festivali”nde bugüne kadar; Almanya’dan Rusya’ya, Çin’den Meksika’ya, Kore’den Yunanistan’a, Avusturya’dan ABD’ne, Portekiz’den Lüksemburg’a, Hakasya’dan Slovenya’ya, Sırbistan’dan Çekya’ya, Kosova’dan Kazakistan’a, İsviçre’den Karadağ’a, Polonya’dan Litvanya’ya, İngiltere’den Fransa’ya, Arnavutluk’tan İsrail’e birçok ülkeden çok renkli performanslar, sergiler ve sunumlar yer aldı.

    Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, etkinlik sektörünün Oscar’ı kabul edilen “Ace of MICE Awards 2020”de “En İyi Festival” kategorisinde 1. seçildi.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü