Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Tedâvüyyeü'l Mûsikîyye

    • Konser

    Tedâvüyyeü'l Mûsikîyye

    Genel Koordinatör: Doç. Dr. Aylin Şengün Taşçı
    Libretto: Nihat Gönül
    Yönetmen: Vehbi Akıntürk
    Müzik Yönetmeni: Enver Merallı

    1800’lerin sonunda Üsküdar semtinde başlayan Tuğşad ile Dilfiruz’un aşkı, ailelerin izdivaçlarını münasip bulmaması üzerine hüsranla sonuçlanınca, yataklara düşen iki genci musikinin güzel nağmeleriyle tedavi etme kararı alır o zamanın meşhur doktorları. Musiki hem iki aşığı tedavi edecek, hem de inatçı aileleri yola getirecektir. 14 Mart Tıp Bayramı’nda sahnelenecek bu neşeli müzikalde Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları, sahneyi doktorlarla paylaşacaklar. Vehbi Akıntürk’ün yöneteceği müzikalin başrollerinde Hüseyin Cem Durak ve Zeynep Sönmez oynuyor. 

    Solistler:
    Aylin Şengün Taşçı                       
    Atakan Akdaş
    Eda Karaytuğ                               
    Bekir Ünlüataer
    Merve Ceren Tağayer                       
    Gediz Çoroğlu
    Şennur Dinleyen                       
    Murat Irkılata

    Anlatıcı:
    Vehbi Akıntürk

    Tuğşad:
    Hüseyin Cem Durak

    Dilfiruz:
    Zeynep Sönmez

    ve TABİPLER KUMPANYASI!

    Adil Tanık, Ahmet Özsoy, Akif Benk, Arzu Bebek, Aytül Gencer, Bahar Canbay, Berna Tander, Dicle Çelik, Elvan Yalçın, Emre Günay, Hasan Taşçı, Mehmet Hilmi Doğu, Mehmet Taşdemir, Meri İstiroti, Murat Mutuş, Özlem Kaplan, Pınar Karadeniz, Semra Başaran, Tamer Sözen

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    Bilgi: Etkinlik seansları bir ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadır.

    İade ve Değişiklik

    Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.

    Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü