Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Türk Osmanlı Rapsodisi

    • Konser

    Türk Osmanlı Rapsodisi

    Büyük piyanist ve besteci Stéphane Blet 9 Mart 1969’da, Paris’te doğmuştur. Olağanüstü yeteneğini keşfederek onu 1980’li yıllarda New York’a davet eden ünlü Amerika’lı piyanist Byron Janis’in öğrencisi olan Stéphane Blet, parlak kariyerine 1986 yılında başlamıştır. Théatre des Champs-Elysées ve Salle Gaveau’da dinleyicilerin uzun süre ayakta alkışladıkları çok başarılı resitaller vermiş; Şubat 1987 de salonda bulunanların 30 dakika boyunca “bis” talep ettikleri unutulmaz bir “Liszt Maratonu” ile hafızalara yerleşmiştir. Stéphane Blet Philips, Forlane, RCA, Saphir, Universal ve aXes şirketleriyle Mozart, Beethoven, Chopin, Liszt, Schumann, Mussorgski, Rahmaninov, Skriabin ve kendi eserlerinin stüdyo kaydını gerçekleştirmiş;  ayrıca çok sayıda resitalinin canlı yayınlarını kayıt altına almıştır.

    1992 yılında Blet kendini sadece uluslararası kariyere değil, ikinci tutkusu olan bestelemeye de adama kararı almıştır. Editions Leduc, Durand-Eschig, Zurfluh, Combre, Martin, Lafitan ve Lemoine yayın evleri tarafında yayınlanan besteleri hızla dikkate değer bir başarı elde etmiş ve sıklıkla önemli uluslararası yarışmalarda zorunlu parçalar olarak seçilmiştir.

    Program içeriğinde ayrıca Modern Folk Müzik Topluluğu Sanat Yönetmeni ve Ses Sanatçısı Enver Merallı Türk Halk Müziği repertuarında olan 2 eseri Stephane Blet’in piyanosu eşliğinde seslendirecek.

    Program repertuarı;
    “ERIK SATIE: 2 Gnossiennes, Gymnopedie & Valse”
    ‘’FRANZ LISZT: Magyar rapsodisi n.14’’
    “FREDERICK CHOPIN: Valse, Nocturne & Mazurka”
    “ARAM KHATCHATURIAN: Toccata”, “Bir Günah Gibi”
    “ENNIO MORRICONE: Once Upon a Time in America” “Misirlou”

    AKM ETKİNLİK NOTLARI

    İade ve Değişiklik

    Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.

    AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
    Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
    AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.

    Sağlığınız İçin

    İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

    Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.
    Ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur. Maskesini çıkardığı tespit edilenler uyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar alanın dışına alınacaktır.
    İzleyicilere, girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde seyirci mekânlara alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır.

    Etkinlik Süresince

    Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.

    Tüm etkinlik 7 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur.
    Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

    Mekân Kuralları

    Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.

    Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
    Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz.
    Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü