Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    -

    Üstâdların İzinden “Hafız Osman Öge & Enver Demirbağ“ Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    • Konser.

    Üstâdların İzinden “Hafız Osman Öge & Enver Demirbağ“  Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu

    Kent Halk Müziğimizin en önemli kalelerinden biri de Harput’tur. Harput-Elazığ müzik kültürü ve sanatında; divan, hoyrat, tecnis, müstezat, maya, … gibi bir çok formun en güzel örnekleri günümüzde hâlâ canlılığını korumaktadır. Bu güzide yöremizin günümüz icracılarının ağız, tavır ve üsluplarında, Hafız Osman ÖGE ve Enver DEMİRBAĞ en önemli kaynak üstâdlar olarak karşımıza çıkar.

    Bu iki üstadın izini takip eden Kültür Bakanlığı sanatçıları Adnan ÇİLESİZ, Hasan ÖZTÜRK, Zülfü DEMİRTAŞ ile TRT sanatçılarından Muzaffer ERTÜRK icrasında; Şef Necmi KIRAN’ın yönetimindeki sohbet konserde, bu iki değerimizi ve Harput müziğini yakından tanıma fırsatı bulunacaktır.

    Necmi KIRAN / şef

    Adnan ÇİLESİZ / konuk solist

    Hasan ÖZTÜRK / solist

    Muzaffer ERTÜRK / konuk solist

    Zülfü DEMİRTAŞ / konuk solist

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    • 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

    • Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

    • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

    • Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

    • Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

    • Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan         dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

    Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu